Back – k adopci

Jméno: Back
Věk: 8 let
Velikost: střední (12 kg)
Snášenlivost: klidné fenky v pohodě, psy je nutné vyzkoušet, kočky neřeší, děti raději ne
Nachází se: Volárna (okres Kolín)
Kontakt: 603 704 029

Back se k nám dostal po zemřelém majiteli, kde zůstal sám v bytě.
Není to vyloženě mazlící pejsek, potřebuje svůj vlastní prostor a klid, ale dotek člověka již dokáže akceptovat. Má-li dobrou náladu, nechá se pohladit i na bříšku a pomazlit. Při manipulaci nebo nějaké činnosti, která mu není po chuti, hlasitě vrčí a vypadá v tu chvíli nebezpečně, ale za celou dobu v dočasné péči nikoho nekousl. Je to jeho naučený způsob komunikace. Hračky ho nezajímají, nejspíš je nikdy nepoznal. Cestování v autě mu nevadí, jezdí rád a odmítá z auta vystoupit. Na vodítku chodit umí, mnohem raději však běhá po zahradě, kde si vše očichá nebo si lehne do stínu a pozoruje okolí a je spokojený.
Hygienu má zvládnutou na jedničku. Na jednom očičku má šedý zákal a nevidí na něj, druhé je funkční. Po příjmu trpěl opakovaně zažívacími problémy, ale byly mu nasazeny hypoalergenní granule a vše je v pořádku. Hledáme pro něj laskavého a trpělivého člověka s autoritou, kterou z něho Back potřebuje cítit. Vyhovoval by mu domov v domě se zahradou a samozřejmě s přístupem i spaním uvnitř domu.

Do adopce půjde čipovaný, odčervený, očkovaný, kastrovaný a po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.

Postup adopce najdete zde.