Beník – k adopci

Jméno: Beník
Věk: 10 let
Velikost: větší – střední, 11kg
Snášenlivost: není vhodný k žádným kočkám, jinak je to naprosto snášenlivý pes, vhodný k dětem; feny a neagresivní psi bez problémů
Nachází se: Bezděkov, okres Rokycany
Kontakt: 728 109 653

Tento krasavec se jmenuje Beník. Je mu již 10 let a celý svůj předchozí život strávil u starých lidí, jejichž přístup k pejskům byl takový, že nejlepší místo, kam ho umístit, byl krátký řetěz u boudy. Nikdy se s ním nezacházelo ukázkově, ale přesto je to pejsek, který je psychicky i fyzicky v pohodě. Na lidi nezanevřel a má je velmi rád. U své dočasné tety poznává krásu dlouhých procházek do přírody. Nevadí mu drůbež a ani koně, velmi ho zajímají nutrie, kvůli kterým nechce z vody. Zvykl by si i na neagresivního psího kamaráda či kamarádku, ale šťastnější by byl jako jedináček. Beník má moc rád děti a lidskou společnost, pokud se mu však člověk nevěnuje, jak tomu bylo u bývalého majitele, umí být také velký útěkář, tento jeho nešvar řešil majitel právě tím, že ho uvázal na krátký řetěz. Dalším jeho opravdu velkým nešvarem je jeho nesnášenlivost ke kočkám, v minulosti i nějakou zakousl. V bývalé rodině to nikomu nevadilo, naopak, byli rádi, když jim kočky vyháněl. Byl to pejsek zvyklý jen na zahradě, když si ho však jeho dočaskářka, u které nyní je, vzala domů, uměl se uvnitř domu chovat jako by tam byl odjakživa, nic neničí a je velmi čistotný. Beník by už moc rád někomu konečně patřil, někomu, kdo ho nevykáže k boudě, ale bude mu parťákem, kterému bude dělat radost na společných procházkách, které má nejraději.

Pro Beníka hledáme domov uvnitř domu nebo bytu. Pokud by se mu poštěstilo bydlení v domečku se zahradou, tak opravdu s velmi dobrým plotem a s bydlením uvnitř domu se svým pánem.

Do nového domova půjde čipovaný, očkovaný, kastrovaný, po kladné předkontrole a podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.

Datum a místo příjmu: 22.12.2021, Choltice. Postup adopce najdete zde.