Bojar – virtuální adopce

Bojarův příběh
Bojar měl svoji milující paničku, ale ta ho jednoho smutného dne navždy opustila. Bojárek zůstal sám na zahradě u domku, kde ještě donedávna si s ním jeho panička hrála, kde ho mazlila a házela mu jeho oblíbené míčky. A Bojárek byl čím dál smutnější a smutnější. Chyběla mu nejen panička, chyběl mu kontakt s lidmi, chybělo mu pomazlení a láska. Nakonec se ale na něho usmálo štěstí a dostal se k nám do dočasné péče a my byli připraveni mu hledat krásný domov.
Ale rány osudu znovu zasáhly do Bojarova života. Při veterinární prohlídce mu byl zjištěn velký nádor v břišní dutině. Podstoupil podrobnější veterinární vyšetření a bohužel, prognóza není vůbec dobrá. Nádor je v oblasti tenkého střeva a vzhledem k velikosti a umístění již není možný operovat. Navíc má Bojar vysoké hodnoty jaterních testů a vysokou hladinu cholesterolu. A aby toho nebylo na jednoho pejska málo, má přetržený jeden kolenní vaz a je to s největší pravděpodobností po úrazu z dřívějších dob a nebylo to řešené. Tyto úrazy se řeší pouze chirurgickou cestou, což s přihlédnutím k Bojarovu celkovému zdravotnímu stavu již není možné. Způsobuje mu to občasné problémy s pohybem, jednak koleno samo o sobě není stabilní, jednak při těchto úrazech velmi rychle dochází k rozvoji silné artrózy v poškozeném kloubu.
Bojar je ale zatím krom občasných problémů s pohybem a občasnému kulhání bez jakýchkoli viditelných problémů. Jeho nekonečná láska k balónkům všeho druhu ho neopouští, chuť k jídlu také ne.
Nový domov, kde by v klidu dožil jsme nemuseli dlouho hledat. Dala mu ho jeho doživotní teta, dnes už panička Denisa a její rodina. Bojárek je tam od prvního dne velmi spokojený, zapadl do stávající smečky pejsků, mezi kterými má jednoho i kámoše, kterého Deniska adoptovala od našeho spolku. Je mu tam moc fajn, má tam lásku a péči, která mu pod odchodu jeho původní paničky tak strašně moc chyběla. Je to veselý a milý kluk a ve svém novém doživotním domově stráví svůj důchodový věk. Byla mu nasazena jaterní dieta, potravinové doplňky na podporu jater a dalšími alternativními doplňky se snažíme alespoň zpomalit další růst nádoru. Uděláme vše proto, aby tento jeho šťastný a spokojený život trval co nejdéle.
Za doživotní péči děkujeme Denise Cibulové.
Pokud budete mít zájem stát se virtuálním páníčkem Bojara, neváhejte nás kontaktovat na emailu kristina-pnp@seznam.cz. Můžete také poslat příspěvek na transparentní účet spolku č. 222666000/2010 s poznámkou Bojar.
Jsme vděčni za jakoukoli vaši pomoc a podporu. Děkujeme.