Brok – k adopci

Jméno: Brok
Věk: 6 měsíců, narozen 5.3.2022
Velikost: střední, nyní má 15 kg, v dospělosti cca 25 kg
Snášenlivost: slepice a králíky v králíkárně neřeší, domácí kočky též ne, horší je to s venkovními kočkami, ty se snaží prohánět, k lidem je miliónový, rád se mazlí, s dětmi nemá problém, je ovšem potřeba počítat s tím, že je to trošku potrhlé torpédo
Nachází se: Dříteč, okres Pardubice
Kontakt: 736 453 208

Brok je 6ti měsíční štěně x bavorský barvář, nyní 15kg, v dospělosti zhruba 25kg. Jako správný barvář má velkou kuráž a lásku ke stopování. Je to temperamentní, trošku paličatý rarach, který miluje pohyb a práci. Nemá žádné trauma z minulosti, funguje bez problémů i na rušných místech. Na psy na ulici štěká, ale spíše z nejistoty, po seznámení si chce hrát. Už teď projevuje hlídací sklony, nic mu neuteče, jak se něco šustne, hned to hlásí štěkáním. S dětmi nemá problém, byl na ně zvyklý, ale je to mlaďoch, takže je pohrkaný. U Bročka je vzhledem k plemeni potřeba počítat s tím, že bude mít velké lovecké pudy a nebude to pes, který vás by vás venku na slovo poslouchal a držel se vás. Co se týče domácích zvířat, tak je zvyklý na slepice a králíky v králíkárně, které neřeší. Kočky budou trošku oříšek, v bytě je s nimi kamarád, spí s nimi v pelechu a neřeší je, jakmile ale ty samé kočky (a samozřejmě i ty cizí) vidí venku, honí je a nevidí, neslyší. Ideální majitel je aktivní člověk s přirozenou autoritou a dostatkem času. Bylo by vhodné, kdyby se věnoval nějakému psímu sportu, u nás si vyzkoušel sportovní stopy a agility, obojí by ho bavilo. Vhodný by byl třeba i canicross, záchranařina, možná i obrany. Určitě to není pes pro člověka, co s ním párkrát za den obejde bytovku nebo ho pustí na zahradu ať se „vyběhá“. V takovém případě bude nešťastný nejen Brok, ale i páníček, kterému z nudy udělá z bytečku kůlničku na dříví, nebo si najde jinou nepěknou zábavu. O samotě se doma zabaví svými hračkami, například vykuchá plyšáka, nebo pomůže s recyklací krabic, hlasitě se o samotě neprojevuje a hygienu má zvládnutou. Broček se teprve učí, jak být správným psem a budoucí páníček bude muset zapracovat například na přivolání, vymezit mu hranice a být důsledný. Broček je velmi společenský, kamarádí se s každým a rád se mazlí.
Jaký domov by byl pro něho ideální? Domek se zahradou, s bydlením uvnitř, pozemek musí být dostatečně zabezpečen plotem. Na zahradě se mu moc líbí a za pomoci různých kousadel se dokáže i sám zabavit. Určitě mu však jen pobyt na zahradě nestačí, takže určitě k aktivním páníčkům, kteří mu zajistí i jiné vyžití, jak již bylo uvedeno v popisu alba.

Do nového domova bude Brok odcházet očkovaný, čipovaný, ošetřen proti vnějším i vnitřním parazitům, po kladné předkontrole, podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek, s podmínkou kastrace ve vhodném věku.

Místo a datum příjmu: srpen 2022, Olomouc. Postup adopce najdete zde.