Diximan – k adopci

Jméno: Diximan
Věk: 5 let
Velikost: 15,3kg
Kontakt: Nikola Horká, 606 187 909
Nachází se: Žilina (poblíž Kladna)
Snášenlivost: s ostatními domácími i hospodářskými zvířaty bez problémů, z koní má respekt

Diximan je 5ti letý pes, kříženec border kolie. Dixi je velmi milý kontaktní pes, který si ve svém životě již zažil své. Postupně se zbavuje strachu z cizích lidí, kterým nevěří – má strach, že ho odvedou a on přijde o svou životní jistotu. Není vůbec náročný, stačí mu jeho vlastní pelíšek, ve kterém v případě potřeby vydrží spát v klidu i celý den. Je velmi čistotný, zvyklý na běžný domácí provoz. Díky nejistotě kterou v něm dosavadní život vyvolal, není vhodný k dětem, pokud budou děti větší (s vlastním rozumem a pochopením k individuálnímu přístupu, který Dixi potřebuje, aby získal jistotu) by problém být neměl. Dixi v žádném případně není zlý, jen spoustu věcí nezná a je potřeba mu dát čas a prostor aby se vše naučil, objevil a pochopil.
Dixi je velmi vděčný a milující pejsek vůči svým lidem. Snese se velmi dobře s fenkami, s pejsky by taky neměl být větší problém. Je to aktivní a vitální mladý pes, který potřebuje aby se mu páníčci věnovali a odmění se opravdovou psí láskou.
V dohledné době také navštíví pár lekcí na cvičáku, aby se mohlo lépe a efektivněji zapracovat na zvladnutí základních povelů a pomalu odbourávat jeho bázlivost. Velmi nám na osudu pejsků záleží a tudíž si opravdu pečlivě vybereme kam pejsek půjde. Ani v případě Diximena si nemůžeme dovolit, aby se pejsek znovu zklamal.

Dixi půjde do adopce kastrovaný, očkovaný a čipovaný na adopční smlouvu a adopční poplatek 1.500 Kč.