Dobby – virtuální adopce

Dobbyho jsme přijali do naší péče jako cca sedmiletého v roce 2018 a byl ve velmi špatném stavu. Nikdy neviděl veterináře, nikdy nebyl očkován ani ošetřen proti parazitům, kvalita stravy velmi špatná a na Dobbym se to vše velmi podepsalo. Měl demodex ve velmi pokročilém stádiu na celém tělíčku. Uzdravování šlo velmi pomalu, ale nakonec se povedlo, Dobbymu postupně zmizela krustovitá kůže a opět mu začala růst krásná srst. Byl z něho šťastný a spokojený klučina.

Ale objevily se další zdravotní problémy, začaly ho trápit kvasinky a i přes ihned započatou léčbu se nezlepšoval. Navíc se přidaly těžké horečnaté stavy a musel být hospitalizován. Testy prokázaly zrádnou anaplazmózu. Je to velmi záludné a nebezpečné onemocnění, které se v době snížené imunity rádo vrací. Léčba byla velmi dlouhá, bylo to s ním jak na houpačce a šanci na přežití se nikdo neodvářil odhadnout. Ale Dobbísek tvrdě zabojoval a dostal se z toho. Protože už to není žádný mladík a stále hrozí návrat nemoci, zůstal v doživotní péči našeho spolku. Zatím se mu naštěstí anaplazmóza znovu neprojevila, občas se mu vrací kvasinkové infekce, bere léky na štítnou žlázu a má problémy s klouby, které už nefungují tak, jako zamlada. Všichni věříme, že mu tenhle stav ještě hodně dlouho vydrží. Jeho panička je ale trvale ve střehu a okamžitě reaguje na veškeré změny, které u něho nastanou.

Paničce Veronice a její rodině patří obrovské díky za to, jak o něho s láskou a pečlivě pečují.
Pokud máte zájem o virtuální adopci Dobbyho, neváhejte nás kontaktovat na email pnp.slil@seznam.cz.
Své příspěvky můžete zasílat na transparentní účet spolku č. 222666000/2010 a do poznámky uveďte jeho jméno. My tak budeme hned vědět, pro koho je váš příspěvek určený.

Podrobnější informace o virtuální adopci najdete v úvodním textu před alby konkrétních pejsků.

Za všechny vaše příspěvky a podporu vám moc děkujeme.