Fella – k adopci

Jméno: Fella
Věk: 5-6 let
Velikost: malá
Snášenlivost: pejsci i fenky ano, ale jen klidné, vyrovnané povahy, děti ne
Nachází se: Šumperk
Kontakt: 605 707 310

Ahoj, jmenuji se Fella a jsem kříženec s neznámými předky, tzv. vestaj. Někdo se mě zbavil tak, že mě přivázal za dědinou, kde jsem čekal na své vysvobození dva dny a následně jsem strávil bez větší péče dva měsíce v záchytném kotci. Řekli o mně, že jsem moc bázlivý a nevyzpytatelný, ale nikdo si za tu dobu nevšiml, že toho moc nevidím a že jsem nemocný. Proto jsem se raději schovával v boudě a nechtěl na sebe nechat sáhnout. Když jsem se dostal k mojí tetě, byl jsem vyhublý, měl jsem zanícené uši i kůži kolem očí a další vyšetření ukázalo, že mám pokročilý šedý zákal a nemocné ledviny. Kvůli ledvinám nemůžu podstoupit operaci…žádnou, takže ani očí a z toho důvodu nejsem ani vykastrovaný. Život mi teda moc fajn karty nerozdal. Nedokážu vám říct, jak jsem žil předtím, ale nebylo moc o co stát. Teď jsem v rodince s několika dvounožci i čtyřnožci a i když se ke mně všichni chovají moc hezky, tak já bych moc rád měl někoho nejlépe jen sám pro sebe. Občas mě přepadá strach, že se mi to všechno jen zdá a že o to všechno přijdu a jsem pak napružený. Když začnou ostatní štěkat, tak já nevím, co se děje a nechám se strhnout a to bych mohl i kousnout. Označkoval jsem tetě celý byt, ale ona se na mě nezlobila. Tušila, že mě nikdo nenaučil, že se chodí ven. A já už to vím teď taky, ale stejně sem tam někde značku udělám, aby všichni věděli, že jsem tady taky. Mám možnost výběhu na dvoreček a to je fajn, protože já musím ven častěji. Moc rád chodím na procházky, kde důkladně přečtu každou SMSku. Normálně si venku nikoho nevšímám, ale občas se něčeho leknu, může to být strom nebo vedle mě někdo cizí třeba kýchne…nevidím dobře, tak raději preventivně pouštím hrůzu. Když se sešeří, tak je moje nejistota větší. Někdy mě zmátne třeba jen pach cizího psa…já za to fakt nemůžu. Teta mi teda dává náhubek, abychom byli všichni v klidu. A pak na louce mi ho sundá…. jéje, jak já rád běhám. Doma se ze mě stává gaučový povaleč, ale nic neničím, teda akorát jsem likvidátor hraček, ale s tím se počítá, ne? S klidným přístupem je se mnou možná běžná manipulace, utřít packy, okoupat a tak. Zvládl jsem v klidu i jízdu vlakem, ale jízdě autem jsem zatím nepřišel na chuť. Na veterině bych nejraději utekl. Ale ledasčemu se dokážu ještě přiučit a za dobrotu bych dal duši.
Přál bych si nový domov s co nejmenším počtem obyvatel, ať už lidských nebo zvířecích. V ideálním případě domeček se zahradou, abych si mohl vyběhnout na otočku ulevit. Jsem ještě hravý a plný elánu, moc rád bych měl psího kamaráda nebo kamarádku, ale jak tak špatně vidím, tak jsem vůči ostatním neohrabaný a to může být příčinou nedorozumění a svárů. Takže pokud by nebyl psí parťák naprosto vyrovnaný kliďas, tak bych byl raději jako jedináček. Jinak fenky mám raději, pejsky si vybírám. Hledám někoho zkušeného, kdo by se nezalekl a chtěl by mi poskytnout domov plný lásky a bezpečí. K cizím lidem nejsem moc důvěřivý, tak bych se musel chvilku seznamovat. Samotu úplně skvěle nezvládám, mám tendence si pobrečet. Jinak o mě teta říká, že jsem v soukromí mazlivý a vděčný plyšák. Budu tě hřát, až se budeš dívat na televizi, ožužlám ti ruce, ráno ti omyju obličej a oči …. co by sis pánečku mohl více přát?
Vzhledem k tomu, že mám kvůli ledvinám speciální granule a 2x denně beru prášek, kape se mi do očí a budu muset chodit na kontroly, rozhodl se spolek, že mi na veterinární výdaje, spojené s mou aktuální diagnózou, bude po vzájemné dohodě přispívat.
Najde se někdo, kdo mi splní alespoň část mých snů? Nejsem k cizím moc kontaktní, musel bych se chvíli seznamovat, ale pak toužím být se svým člověkem a stává se ze mě mazlivý a vděčný plyšák.

Jsem čipovaný, očkovaný ze zdravotních důvodů jen vzteklinou a budu odčervený.

Datum přijetí: Budišov nad Budišovkou, 6.6.2022. Postup adopce najdete zde.