Ferda – k adopci

Jméno: Ferda
Věk: 8 let
Velikost: menší, váha 8,5 kg
Snášenlivost: s cizími pejsky kontakt nevyhledává, v domácnosti na fenku vrčel, jinak nekonfliktní, s dalšími zvířaty neozkoušeno, nemá rád hluk (u dětí by se mu pravděpodobně nelíbilo)
Nachází se: Praha 7
Kontakt: 607 261 917

Ferda se k nám dostal od pána, se kterým žil osm let, ale který se o něj kvůli osobním problémům nemohl dále starat.
Pejsek je v perfektním stavu, na svůj věk je dle veterináře ve výborné kondici, očipovaný, bez zdravotních problémů (až na zuby, které bude časem třeba čistit kartáčkem). Musí také ještě projít přeočkovaním a kastrací.
Ferda je socializovaný a zvládá hygienu, rád si hraje, ale má rád i svůj klid. Má rád společnost a byl na ni evidentně zvyklý nonstop – zvládne zůstat kratší časový interval sám, ale není tak naučený. Je to tedy jedno z kritérií pro výběr budoucího majitele – hledáme někoho, komu nebude dělat problém s ním být většinu dne a nebude ho nechávat samotného doma. Je také dost citlivý na hluk a často štěká na lidi za dveřmi na chodbě.
Chodí rád na dlouhé procházky a vydrží být v klidu i v kanceláři – sám si řekne, kdy je třeba ho vyvenčit, jinak víceméně spí nebo jen tak chodí okolo, ale nevzdaluje se z dohledu. Má rád lidskou společnost, rychle se skamarádí. Transport v autě i MHD zvládá bez problému.
Byl by tedy z mého pohledu vhodný k dospělému člověku/páru/seniorovi, aby mohl mít svůj klid, ale současně celodenní společnost. S dětmi nemáme kontakt vyzkoušený, ale je starší a nemá rád hluk, tak by to nejspíš nebylo úplně pro něj.
Zdravotní problémy nemá žádné.

Do adopce půjde odčervený, očkovaný, čipovaný a kastrovaný, po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.

Postup adopce najdete zde.