Irma – k adopci

Jméno: Irma
Věk: cca 1 rok
Velikost: malá (8 kg)
Snášenlivost: Vůči dospělým lidem je zpočátku plachá, až bojácná, děti od 3 let výše však bez problémů, po seznámení je snášenlivá jak s pejsky, tak fenkami jakékoliv velikosti. V dočasné péči žije s kočičkou. Slepice, ovce, či jiná hospodářská zvířata se snaží prohánět, ale neublíží, spíše si s nimi chce hrát.
Nachází se: Světice
Kontakt: 774 804 352

Irma je mladá fenka s andělskou tváří, která má v dobrém tělíčku malého raráška. Je to mladý puberťáček, který má potřebu vynahradit si veškeré hraní, běhání a dovádění, které před příchodem do dočasné péče neznala.
Venku se nejraději prochází a prohání na otevřeném prostranství, miluje louky, pole, psí hřiště. Pokud vidí rychle se pohybující věc, jako je třeba cyklista, běžící dítě, bruslař, nebo i zajíc, má tendence okamžitě se za ním vydat, neublíží, chce si hrát. Takovým okamžikům je potřeba předcházet, na procházky na vodítku a nadále pilovat ovladatelnost. Pro větší jistotu určitě z počátku dvojí jištění (postroj a obojek) a pro volnější pohyb použít dlouhé vodítko. Pouštět pouze na zabezpečeném pozemku.
Doma si hraje s psími hlavolamy, hračkami, ale má i trochu tendence si přivlastňovat věci, které jako psí hračky vůbec nesloužily.
Hygiena zatím není úplně 100%, občas se stane drobná nehoda přes noc, nebo brzy k ránu, pokud není rychle vypuštěna na zahrádku.
V dočasné péči ji dělá společnost menší fenka, se kterou si velmi rozumí, díky ní i lépe zvládá, když dočasná teta odchází z domova. I z toho důvodu by pro ni byl lepší domov, kde již jeden pejsek je, celý svůj předchozí život žila ve velké smečce a jiní pejsci ji velmi pomáhají s její bázlivostí.
Irma bude potřebovat více času, než k novému člověku najde důvěru, i z toho důvodu bude nejspíše potřeba před adopci více návštěv, jakmile ji však získá je velmi kontaktní, mazlivá a sama vyhledává kontakt s člověkem. Miluje spaní v blízkosti člověka, v dočasné péči nejraději usíná v nohách tety na gauči, nebo nejlépe v posteli.

Vhodný domov pro Irmu není ve velkém městě v centru, ale naopak spíše v klidném prostředí, kde není hned před domem hlavní silnice.
Hledáme pro Irmu aktivní páníčky, se kterými bude mít dostatek pohybu, místo, kde se bude moci náležitě vyběhat, kde zabaví jak její tělo, tak její hlavu. Ideální místo by bylo v domku se zahrádkou s pobytem uvnitř, v okolí klidné místa na procházky a s psím parťákem.

Irma půjde do nového domova očkovaná, čipovaná, kastrovaná, po kladné předkontrole nového domova a podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.

Datum a místo příjmu: 18.12.2021, Mladá Boleslav. Postup adopce najdete zde.

Za krásné fotky děkujeme fotografovi Ilona – psí fotografka.