James – k adopci

Jméno: James
Věk: 5 let
Velikost: velký – 35 kg
Snášenlivost: nemusí velké psy, snáší fenky, kočky honí, zajímá se o slepice a venku i o srnky.
Nachází se: Dlouhý Most u Liberce
Kontakt: 775 203 832

Pětiletý hovawart James se dostal do naší dočasné péče od starší paní, která nezvládala jeho temperament. Byl zavřený na dvorku a bohužel i na řetězu. James se ze začátku na procházkách bál, vše pro něj bylo nové, tahal na vodítku, občas se zapřel nohama a odmítal se pohnout. Po krátké době se vše začalo měnit. Vycházky si začal užívat a miluje je. Na vodítku (stopovačce) mu to jde lépe, dá se snadněji udržet. V současné době na procházkách lidi, koně a ostatní pejsky zvládá, nevšímá si jich. Nevyhýbá se ani vodě, moc rád plave. Také cestování v autě zvládá bez problémů. Je nedůvěřivý k cizím lidem, ale to trvá jen chvilku.
Má tendenci se zafixovat na jednoho pána a tomu je bezmezně věrný. Doma poslouchá, venku se zatím na povely špatně soustředí. U dočasné tety bydlí v kotci, ve kterém se chová vzorně, nic neničí a je čistotný. Doma v přítomnosti pána také, takže se dá předpokládat, že pobyt doma by zvládl v pohodě, i když o samotě v bytě není jeho chování vyzkoušené. James není vhodným k ostatním pejskům, chce mít svého pána jen pro sebe, mohl by žárlit a tím vyvolávat s ostatními pejsky konflikty. Ostatní zvířátka v domácnosti také nedoporučujeme. James by uvítal lidského parťáka, který by mu umožnil dostatek pohybu a vyblbnutí.
Hovawart není pes do kotce, miluje svoje pány a je velmi rád v jejich přítomnosti. Hledáme pro něj domov v domku se zahradou, ale volným přístupem do domu. Se svými majiteli si musí vytvořit vztah na základě vzájemné důvěry. Vzhledem k jeho velikosti a akčnosti, který plyne z toho, že si dříve moc pohybu neužil, není vhodný do rodiny s dětmi, kterým by mohl nechtěně ublížit. James má typickou hovawartí povahu, takže potřebuje důslednou, ale laskavou výchovu. Nefunguje na něj cvičení poslušnosti pod nátlakem, to se pouze zatvrdí. Je třeba mu pevně nastavit hranice, kam až při svém blbnutí a hraní si může zajít. Právě díky špatnému přístupu k němu kousl bývalou majitelku proto je nutné, aby to budoucí páníček nebo panička s pejsky uměli. Hovawarti jsou velmi citliví na přístup majitele a pokud vše funguje jak má, svoji rodinu bezmezně milují a jsou za ni ochotni i položit život. Nyní v dočasné péčí, nebyl vůči dočasné tetě žádný náznak agrese, ale je nutné s pejskem opravdu pracovat a mít čas se věnovat jeho temperamentu. Je to krásný silný pes, výborný hlídač a neuvěřitelný mazel. Je třeba aby případný zájemce navštívil Jamese vícekrát, aby měl šanci se s nimi dobře seznámit a mohl si začít budovat vztah na principu vzájemné důvěry.

Do adopce půjde očkovaný, odčervený, kastrovaný, čipovaný, po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.

Postup adopce najdete na zde.