Jeníček a Mařenka – virtuální adopce

Jeníček a Mařenka – ze sklepa do doživotní péče spolku PNP. Oba spolu žijou v obci Chřibská.
Máte rádi pohádky? Ano? Tak já vám jednu řeknu.

23.3.2017 nahlásili všímaví lidé, že se v jednom objektu v nejmenované vesnici nacházejí ve sklepě stvoření připomínající pejsky. Vše bylo nahlášeno na příslušné úřady a i když napoprvé policie totálně selhala, tak při druhém návštěvě už KVS zasáhla a pejsky odebrala. Ano, nakonec se ukázalo, že ty zmuchlané koule plné blech a špíny jsou fenečka a pejsek. Oba jsme převzali do dočasné péče a dostali jména Jeníček a Mařenka.

Nejdříve je čekalo nekonečné stříhání a koupání, oba byli pokousaní od blech, v uších záněty, vyhublí a zbídačení. Vůbec netušíme jak dlouho v tom odporném sklepě trpěli, ale podle ochablých svalů a délky zanedbané srsti to bylo zřejmě několik měsíců. Bohužel Mařence přerostlá srst poškodila oči natolik, že už nikdy vidět nebude.

Asi se ptáte, kde je ta pohádka, neměl by ten příběh mít šťastný konec ? Ale on ho má 🙂

Jeníček a Mařenka odjeli nakonec do trvalé péče spolku PNP. Bydlí v domečku se zahradou, mají další psí i kočičí kamarády a pomalu si zvykají na svůj nový domov.
Děkujeme za péči Dominik Schiestl s manželkou.

Pokud budete chtít Jeníčka a Mařenku virtuálně adoptovat a tím jim přispět na léky a péči, prosím kontaktujte nás. Za každou pomoc děkujeme.

V případě Vašeho zájmu o podporu Jeníčka a Mařenky nás neváhejte kontaktovat na emailu kristina-pnp@seznam.cz anebo pište do zpráv na Facebooku Kristině Wurstové. Své příspěvky můžete zasílat na transparentní účet spolku číslo 222666000/2010.