Jessie – k adopci

Jméno: Jessie
Věk: 2 roky
Velikost: střední (18 kg)
Snášenlivost: děti, psi a feny bez problémů, kočky nevíme, ptáčky a myšičky chce lovit
Nachází se: Velká Bíteš
Kontakt: 777 767 449

Jessie je středně velká, stále veselá fenka, kterou si jako štěňátko pořídili senioři. Bohužel, jak už to tak bývá, s přibývajícím věkem se o Jessie již nebyli schopni postarat a tak se jí její milovaní pánečci pro její dobro rozhodli zříct. Po vzájemné dohodě byla tedy převezena k nám do dočasné péče, kde žije ve velkém bytě s možností proběhnutí se po oplocené zahradě. Spolu s předchozími majiteli bydlela v Praze v bytě, takže s hygienou nemá vůbec žádný problém, je tedy 100%. Když zůstane pár hodin o samotě, v klidu čeká na návrat pánečka. V jejím novém domově bude samozřejmě třeba, aby si na novou rodinu zvykla.
Je to velmi kontaktní a veselá fenečka, tzv. „vítací typ“. Vítá všechny a všude. Nejen doma, kde je schopná přivítat i nevítaného hosta např. přinesením hračky nebo ponožky, ale i na procházkách. Vítá je tak nadšeně, že je třeba ji na vycházce usměrnit. Ne každý totiž stojí o poskákání a opusinkování. Občas také zapomíná, že na vodítku se netahá. Vzhledem ke svému mladému věku je velmi aktivní, miluje hračky, ale dokáže se zabavit i sama. Ráda se tulí a mazlí. Má moc ráda děti a při každé příležitosti se k nim hrne, je jí úplně jedno, jestli jde o dítě „domácí“ nebo „cizí“.
Vůči ostatním pejskům je nekonfliktní, miluje je a ráda je vybízí ke hře. Občas je sice trochu „tank“, ale na malého starého pejska, se kterým teď momentálně žije, je velmi něžná.
Kdo byli Jessie rodiče sice nevíme, ale určitě byl jeden z nich pořádný paličák. Z původní rodiny, byla totiž zvyklá, že ji nikdo v ničem neomezoval, takže je jasné, že to ze začátku zkoušela také u své dočasné tety. Když byla například vykázána z některé místnosti, začala se ohánět. Jakmile ale pochopila, že tudy cesta nevede, přestala s tím, zkrátka pochopila, kde jsou hranice a kdo je tu pánem. Pro Jessii hledáme rodinu, která s ní bude trávit dostatek času, ideálně někoho zkušenějšího, kdo se nezalekne možného chňapnutí či počáteční tvrdohlavosti a bude schopný jí nastavit hranice. Protože je Jessii velmi společenská, bylo by pro ni dobré, pokud by její budoucí rodina měla pejska, parťáka by určitě uvítala, není to však podmínkou.

Do adopce půjde čipovaná, odčervená, očkovaná, s podmínkou kastrace začátkem roku 2022 a po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.

Postup adopce najdete zde.

Za krásné fotky děkujeme fotografovi Lenka Tanec.