kočička Sendy – rezervovaná

Jméno: Sendy
Věk: 6 měsíců
Snášenlivost: psi, lidi, děti bez problémů, kočky nemusí
Nachází se: Provodín (okr. Česká Lípa)
Kontakt: 774 636 809

Sendynka měla obzvlášť těžký začátek života. Její dočasná teta jí našla u popelnic, kde zoufalým mňoukáním volala o pomoc. Byla zle potrhaná, s největší pravděpodobností od psa. Okamžitě následoval převoz na veterinu, hospitalizace a následně i operace. Kousance jí způsobily těžká vnitřní zranění, měla i od zubů rozdrcenou zadní nožičku. Na veterině jí dávali minimální šance na přežití, ale šli do operace. Operace se zdařila, Sendy bojovala o život jak lvice. Pár dní po propuštění domů se objevily komplikace a Sendy frčela znovu. Byla provedena reoperace bříška a zadní nožičku museli amputovat. I tuhle operaci tahle statečná kočička zvládla.
V Sendynce se perou 2 kočičky – jedna z nich je neskutečný mazel, druhá je divoch a tak trochu samorost. Dokáže si vyhrát sama s hračkami, které má k dispozici nebo s čímkoli, co jí jako hračka přijde v tu chvíli zajímavé, ale zrovna tak si užívá mazlení, společnost lidí a vydrží je v klidu pozorovat a přitom odpočívat a nabírat síly na další lumpárničky. Teta o ní říká, že je to taková malá duracellka. Je to takové správné hravé a potrhlé kotě, se kterým si jeho nová rodina užije spoustu legrace. Při běžném pohybu po bytě pro ní chybějící pacička není vůbec žádnou překážkou, venku by ale nezvládla hájit si své území proti ostatním kočkám a kocourům a byla by ve značné nevýhodě, kdyby došlo k jejich potyčkám. Se psy nemá vůbec žádný problém, s ostatními kočkami si zpočátku hraje, ale po chvíli je začne zle napadat.
Hygienické návyky má naprosto stoprocentní, testy na FIV a FeLV jsou naprosto v pořádku.
Hledáme jí domov pouze jako bytové kočičce, aby nebyla venku zbytečně vystavována dalším nebezpečím, která by se svým handicapem špatně zvládala. Potřebuje být kočičím jedináčkem, společnost pejska jí ale nevadí.
Sendynka nikdy nebude venkovní myšilov, nebude ale ani jen živá chlupatá hračka. Tvrdě si vybojovala život, protože věděla, že někde na ní čeká DOMOV. Domov, kde bude i přes svůj handicap, plnohodnotným zvířecím parťákem, domov kde bude mít hromadu lásky, kterou bude ona mnohonásobně vracet. Domov, kde jí dopřejí i to správné kočičí povyražení a podobě hraček, škrabadel a zábavy, kterou jako mladinká kočička velmi potřebuje.

Do adopce půjde Sendy po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.

Datum a místo příjmu: 6.7.2021, Česká Lípa. Podmínky adopce a výběr domova bude probíhat stejně jako u pejsků a postup najdete zde.

Za krásné fotky děkujeme fotografovi Jarka Poláčková.