Laky – odešel za duhový most

Lakýska, kterého jsme přijali v listopadu do doživotní péče spolku Pes nejvěrnější přítel z.s., jsme včera doprovodili za duhový most.
Stav Lakyho se v posledních týdnech hodně zhoršoval. Rakovina se bohužel roztrousila po celém těle a napadala postupně všechny orgány. Je nám moc líto, že jsme již Lakymu nemohli více pomoci, ale chtěli jsme, aby Laky odešel bez bolestí a trápení.
Obrovské díky za úžasnou péči Mišul Stázka Zezuláková a Karin Krzystková. Lakýsku odpočívej v pokoji.

V listopadu 2017 se naše dočaskářky Karin a Míša, ujaly desetiletého křížence labradora Lakyho. Majitelé bohužel neměli finanční prostředky na léčbu a byli rozhodnutí dát Lakyho uspat. Léčba bude i nadále finančně náročná a proto jsme se rozhodli Lakyho přijmout jako další doživotní péči spolku PNP.

Laky je pes z vesnice, před cca rokem extrémně obézní, špatně se mu chodilo, po nasazení hubnoucích granulí, se mu po půl roce váha upravila, pes začal být aktivní, rád plave, má rád společnost. Před třemi měsíci se mu objevil výrůstek na prstu zadní tlapky, který se odoperoval i s prstem a zároveň se nechal vykastrovat. I přes to všechno mu osud stále nepřeje a před měsícem a půl mu byl diagnostikovaný mastocytom u kořene ocasu, který je neoperovatelný, kvůli lokalitě, kde se nachází. Nádor se zvětšuje, za posledni týden narostl do velikosti citrónu. Nádor ho nijak nebolí, nehubne, je pořád veselý, začíná si více věřit, dokonce i na gauč už si vyskočí. Jeho léčba momentálně spočívá v nasazení masivetu, který je na jeho aktuální váhu: 38kg = dávka pro něj jsou 4tablety 150 mg 1x denně = jedno balení 30 tablet je 2.350,- Kč = balení vydrží na 7,5 dne na měsíc jsou potřeba 4 balení = 9.400,- Kč.
Děkujeme za péči Karin a Míšule. Laky se nachází v obci Leština u Světlé.

V případě Vašeho zájmu o podporu Lakyho nás neváhejte kontaktovat na emailu kristina-pnp@seznam.cz anebo pište do zpráv na Facebooku Kristině Wurstové. Své příspěvky můžete zasílat na transparentní účet spolku číslo 222666000/2010.