Lumpík – virtuální adopce

Příběh pejska Lumpíka
Lumpíkův příběh není ani zvlášť zajímavý, ani nijak dramatický. Dříve to byl typický venkovský pejsek, který žil na dvorku. Pán byl navíc nemocný a odešel tam, odkud už se nikdo nevrátí. Snad měl bývalý majitel Lumpa svým způsobem rád, ale však víte. Na vesnici podle velké části lidí pes patří na zahradu a musí dostat najíst. O to ostatní se musí postarat sám. Takže Lumpík když k nám přišel, nevěděl, co to je mazlení, hračky, prostě nic. Měl svůj svět a lidé do něj vlastně ani nepatřili. Ale brzy přišel na to, že žít ve společnosti lidí je príma, mazlení a hlazení že je strašně příjemné, a úplně nejlepší že je, když se může bydlet v domečku a na zahrádku se chodí jen čmuchat a venčit. On totiž v tom domečku je i gauč, na kterém se strašně dobře spinká a když vedle sedí panička, tak to je úplně to nej. K ní se strašně krásně tulí a je vedle ní úžasné teplíčko.
Bohužel se u Lumpíčka začaly projevovat jeho neduhy, kterými se nikdy nikdo nezabýval. Byla mu zjištěna srdeční vada, na kterou musí brát léky. Má i léky na štítnou žlázu a velmi drahé léky, které musí užívat kvůli Cushingovu syndromu. A aby toho nebylo málo, je na jedno oko úplně slepý a na druhém má pouze mizivé zbytky zraku. Na tuto vadu bohužel už dnes nepomůže nic. Postupuje to velmi rychle a to jen proto, že se Lumpíkem nikdo moc nezabýval a Cushingův syndrom začal být léčen až u nás. Tohle jsou bohužel výsledky.
Měli jsme snahu nalézt Lumpíkovi skvělý domov. Ale osud rozhodl jinak. Starého a nemocného pejska nikdo nechtěl, navíc on si perfektně zvykl u své dočasné tety, zamiloval si ji a perfektně si čumáčkem zmapoval prostor jak domu, tak zahrádky, a pohybuje se tam i přes jeho téměř slepotu, velmi dobře. Dočasná teta si Lumpa také zamilovala, protože je to nesmírně hodný, zlatý a vděčný pejsek. A tak se z dočasné tety stala doživotní panička, u které Lumpík dožije v lásce a klidu svůj život. Ano, pro Lumpíka je to to nejlepší řešení. Zůstává tam, kde je šťastný a kde se opravdu cítí DOMA.
Za poskytnutí doživotního domova moc děkujeme Barušce Váňové.
Pokud budete mít zájem stát se virtuálním páníčkem Lumpíka, neváhejte nás kontaktovat na emailu kristina-pnp@seznam.cz. Můžete také poslat příspěvek na transparentní účet spolku č. 222666000/2010 s poznámkou Lumpík.
Jsme vděčni za jakoukoli vaši pomoc a podporu. Děkujeme.