Mendy – virtuální adopce

Přinášíme Vám příběh další naší doživotní dočasné péče.
V případě Mendyho, o kterém bych Vám dnes chtěla vyprávět, to byla s naší dočaskářkou Anetkou láska na první pohled. A tomu, aby mohl zůstat šťastný v rodině Anetky bránila v podstatě jen její zodpovědnost. Anetka byla totiž v té době těhotná a jednoho velkého pejska v té době, už měla. Takže logicky živit dalšího pejska nebylo v jejích možnostech. Právě proto jí byla nabídnuta doživotní dočaska, co se krmiva pro Mendyho týče. Veterinární výdaje si Anetka hradí sama. Mendy se nachází v Čáslavi.

Jak se vlastně Mendy dostal k nám do péče?
Je to příběh dalšího pejska zrazeného a odloženého vlastním páníčkem. Jednoho dne u Lucky Larýsek zaklepal jeden pán s velkým černým psem. S tím, že jí ho jde dát, že už ho prostě nechce. Lucka mu řekla, že má plno. To ho absolutně nezajímalo a odvětil jí, že jestli si ho nevezme přiváže ho někde v lese. To Lucka nechtěla dopustit a tak si ho vzala k sobě. Zůstat u ní však nemohl, proto kontaktovala náš spolek a Mendy putoval k Anetce do dočasky.
A dál… To už Vám poví Anetka sama.
Tak Mendy ke mě přišel 15. srpna 2015. Seznámení s rodinou a mým psem proběhlo skvěle, a Mendy se ukázal jako velký mazel a ten nejvděčnější pes na světě. Už od prvního pohlazení se ode mě nehnul na krok, pořád si mi pokládal hlavu do klína, vděčně mi olizoval ruce a za každou plnou misku doslova chodil děkovat. Zvlášt za tu první, to nevěděl jestli má jíst a nebo se z vděčnosti mazlit. Den od dne mezi námi rostlo větší a větší pouto, a ne jen mezi mnou a jím, ale i mezi jeho novým psím kámošem Endym. Mendy se u nás rychle zabydlel, a svojí dočasnou péči začal brzo považovat za domov a mě za nového páníčka. Tím víc mě bylo hůř, a pomyšlení, že by od nás odešel do nového domova, mě ne tak úplně těšilo, protože jsem věděla, že by mu to zase zlomilo srdce a mě taky. Když mi Simča volala, a informovala se, jak se Mendymu vede, tak jsem jí jako vždycky říkala, že je Mendy úžasný pes, velký pes s ještě větším srdcem, a že kdybych mohla, tak neváhám ani chvilku a okamžitě si ho nechám. A Simča se mě zeptala : A proč nemůžeš? A tak jsem jí řekla, že už jednoho velkýho psa mám, a že bych dva bohužel neuživila, vzhledem k tomu že mám 6 letou dceru a čekám miminko. A tak mi Simča navrhla, že by u mě Mendy mohl zůstat v doživotní péči, a ať si to promyslím. No dlouho jsem se rozmýšlet nemusela, byla jsem ráda hlavně za Mendyho. Věděla jsem, že už mu nikdo neublíží, a že nebude mít zlomené srdce z toho, že musí odejít od lidí, které miluje a kteří ho milují. Jsem za něj strašně moc ráda, je to můj miláček.

Co dodat, přejeme Medymu ještě spoustu šťastných let s rodinou Anetky. V případě Vašeho zájmu o podporu Mendyho nás neváhejte kontaktovat na emailu kristina-pnp@seznam.cz anebo pište do zpráv na Facebooku Kristině Wurstové. Své příspěvky můžete zasílat na transparentní účet spolku číslo 222666000/2010.