Odběr psů z množírny – kauza Čáslav

Další domácí množírna.

Před pár dny byl náš spolek požádán o pomoc s umístěním psů a tak tento pátek 11. 2. 2022 proběhl ve spolupráci s Krajskou veterinární správou, Odborem životního prostředí a policií odběr zanedbaných psů z nevhodných podmínek. Přijali jsme celkem 26 psů.

Jedná se o křížence čivav, krysaříků a pudlů. Většina pejsků je ve špatném zdravotním stavu (a o psychickém ani nemluvě). Někteří již podstoupili veterinární prohlídky. Mají záněty uší a očí, v očích zákaly a někteří už jsou dokonce částečně slepí. Jedna fenečka má obrovský nádor na mléčné liště, další má močový měchýř plný písku. Část jich má i velké kožní problémy. Psi samozřejmě nebyli očkovaní a mají přerostlé drápy.

Březost byla potvrzena zatím u tří fenek. Některé odebrané fenky jsou po porodu, štěňata však na místě nalezena nebyla. Z prvních zdravotních prohlídek vyšlo najevo, že i velmi staré fenečky donedávna doslova nonstop rodily.

Dle chování psů, nebyli zvyklí na kontakt s lidmi a důvěřují zatím jen zvířatům. Neznají obojky a mají nulovou hygienu. Všechny nyní čeká kompletní veterinární vyšetření, léčení, případné operace a hlavně socializace.

Chtěli bychom moc poděkovat všem dobrovolníkům, kteří v pátek pomohli s odběrem a rozvozem psů do dočasných péčí. Za převzetí dvou fenek a dvou pejsků děkujeme také Dočasky DeDe, z. s. a Dejte nám šanci, z. s..

Jak nám můžete pomoci?
Péče o takto zanedbanou smečku nás bude stát nemalé finance. Jak na veterině, tak i ve formě kvalitního krmení. Podpořit nás můžete jakýmkoliv finančním příspěvkem na náš transparentní účet 222 666 000 / 2010, budeme Vám nesmírně vděčni.