Odie – k adopci

Jméno: Odie
Věk: 13 let
Velikost: malá (11kg)
Snášenlivost: na lidi i zvěř reaguje přátelsky
Nachází se: Jablonec nad Nisou, Liberec
Kontakt: 603 313 365

Našeho Odieho jednoho dne našla dobrá duše venku v krabici. Byla to hromádka neštěstí, která byla smířená se svým osudem. Promrzlý, hladový, vyholený s odevzdaným výrazem. Naštěstí se po pár dnech jeho výraz začal měnit a z odevzdaného pejska, který čeká jen na to nejhorší se začal klubat spokojený pes se šťastným, i když zpočátku opatrným, úsměvem. Pravdou je, že v pohledu na okolní svět mu hodně pomohla jeho nová psí kamarádka. Náš malý Odie má sice odhadem na krku už 13 křížků, ale to mu vůbec nebrání v jeho velkých vášních, které u tety objevil. Jednou z nich je jídlo, je to obrovský milovník všeho dobrého. Jelikož má ale nemocné srdíčko a problémy s ledvinami, je třeba ho krmit vhodnou stravou.
Jeho další velkou vášní jsou procházky a čmuchání. Nebude to dlouho trvat a zvládne i chůzi v přírodě na volno. Tu vy nový pánečci ale zpočátku nezkoušejte, je třeba dodržovat pravidlo dvojitého jištění a nechat ho si zvyknout, jak na Vás, tak na nové prostředí.
Co se týče psů, tak je potřeba ho usměrnit, momentálně je ve fázi, kdy dokáže od psa v klidu odejít, ale touha ho obšťastnit je stále vysoká.
V našem dočasném domově se zatím jako lovec neprojevil. Volně pobíhající koně, krávy i ovce ignoruje. Domácí mazlíčky, které máme v klecích, také ignoruje, výjimkou je, když jsou mimo klícku, to jim pak věnuje chvilkovou pozornost, kterou ale lze snadno odvrátit. S cestováním, ani s lidmi nemá vůbec žádný problém. Na lidi všech věkových kategorií reaguje klidně a nechá se pohladit.
Hygienu má při dostatečném vyvenčení zvládnutou na 100 %. Pokud musí zůstat doma sám, zvládá to skvěle, sice v prvních pár minutách kňučí, ale po chvíli se uklidní a spokojeně spí na gauči.
Odieho zdravotní stav zatím není omezující, ale musí brát pravidelně léky na srdce a také musí mít kvalitní stravu kvůli zhoršujícím se ledvinám. Odie bude skvělým parťákem ke starším lidem s domečkem a s dobře oplocenou zahradou. Byl by také moc rád za psího společníka, ale není to podmínkou.

Do adopce půjde nekastrovaný, očkovaný, čipovaný, po podpisu adopční smlouvy a po uhrazení adopčního poplatku.

Datum přijetí: 3.4.2022. Postup adopce najdete zde.

Za krásné fotky děkujeme fotografovi Barbora Starčevičová.