Paddy – k adopci

Jméno: Paddy
Věk: cca 5 let
Velikost: malá (5,50 kg)
Snášenlivost: fenky ano, psy je nutné vyzkoušet (ne s každým se snese), kočky bez problému
Nachází se: Volárna( okres Kolín)
Kontakt: tel. 603 704 029, FB Bára Váňová

Paddy se k nám dostal z pardubického pekla, kde žil s mnoha jinými pejsky v naprosto v katastrofálních podmínkách. S největší pravděpodobností je to kříženec buldočka a pinče.
Tak jako všichni tam odsud je velmi bojácný. První dny měl paniku z přítomnosti člověka, paniku z venčení, paniku z doteků a jakékoli manipulace. Dnes je z něho pejsek, který je sice stále bojácný, ale nechá se již v klidu pomazlit, nasadit si kšíry, neutíká před sebemenším dotekem. Dělá pokroky opravdu ze dne na den. Hračky neznal a ještě před pár dny kolem nich chodil a nevěděl, co s nimi. Dnes už si radostně hraje.
Hygienu zvládá ještě s občasnými nehodami. Jízda autem mu nevadí, je velmi hodný. Na vodítku chodit umí, ale stále ještě chodí velmi nerad. Na procházce se i zastaví a odmítá jít dál. Proběhnutí na volno po zahradě miluje, tam je šťastný. Proto budeme upřednostňovat majitele domku se zahrádkou, aby se „procházkování“ mohl učit v klidu a pohodě. Zcela jistě to časem zvládne, tak jako zvládl ostatní věci.
Pro Paddyho hledáme klidnější majitele, kteří budou mít pochopení a trpělivost ho učit všemu, co pro ostatní pejsky je běžné, kteří k němu budou mít velmi citlivý přístup. Pro Paddyho je i důležitý domeček se zahrádkou, ale jednoznačně s bydlením uvnitř. Na zahrádce se velmi rád proběhne, ale pak se zase s nadšením vrátí domů do pelíšku, kde bude plnohodnotným členem rodiny. Je pro něho také nezbytný klidný psí parťák nebo parťačka, se kterými se bude cítit lépe a jistěji. Určitě nedoporučujeme Paddyho k malým dětem. S jeho zatím přetrvávající bojácností by toto soužití nebylo šťastné ani pro jednu stranu.

Do adopce půjde očkovaný, čipovaný, odčervený a kastrovaný po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.

Postup adopce najdete na zde.