Piškotek – virtuální adopce

Piškotek je cca 12ti letý dědeček špice, který se toulal po silnici za tmy s utrženým řetězem, který táhl za sebou.
Byl nalezen velmi vyčerpaný a vystresovaný na silnici, kde zmateně bloudil. Měl silný kašel, byl velmi zanedbaný, zdredovanou srst, zablešený a začervený. Bylo evidentní, že jídlo neviděl hodně dlouho. Piškotka jsme vzali pod spolek a u nálezkyně zůstal v dočasné péči. Na veterině se zjistilo, že trpí šedým zákalem a proto téměř nevidí, zjistila se i šelest na srdíčku. Veterinářka také potvrdila to, co dočasná teta očekávala, že velmi špatně slyší. Jeho pohybové potíže zadních nožiček jsou způsobeny problémy s kolenními vazy, které ale už vzhledem k věku a zdravotnímu není možné operovat.

V dočasné péči se Piškotek úplně změnil. Stal se z něho pohodový dědoušek, který se i se svými problémy naučil orientovat v prostředí a nesmírně si užívá lásky a mazlení. Měli jsme snahu Piškotkovi nalézt nový domov, ale bohužel se opakovaně stalo, že při návštěvě u potencionálních páníčků měl extrémní stresovou reakci na nové a cizí prostředí. Proto jsme se rozhodli, že v jeho věku mu již dalšími změnami nebudeme komplikovat život a zůstane pod naším spolkem v doživotní péči.

Samozřejmě zůstává u úžasné Mirky Doležalové, která ani na chvilku nezaváhala a Piškotka si nechává u sebe doma, kde on to nesmírně miluje, již velmi dobře zná a bez problémů se tam pohybuje. Od teď má tedy již stabilní domov, kde mu pravděpodobně poprvé ukázali, co je láska a péče člověka a jak má vlastně vypadat správný psí život.

V případě Vašeho zájmu o podporu Piškotka nás neváhejte kontaktovat na emailu kristina-pnp@seznam.cz anebo pište do zpráv na Facebooku Kristině Wurstové. Své příspěvky můžete zasílat na transparentní účet spolku číslo 222666000/2010.

Jsme vděčni za každou vaši pomoc a podporu.