Pluto – adoptovaný

Téměř neuvěřitelné se stalo skutečností a i náš rošťák – Pluto – našel svůj domov.
Osmiměsíční kříženec luisianského leopardího psa a staforda, se do naší péče dostal v březnu 2021, kdy jsme ho převzali ze spřáteleného útulku s cílem vyřešit jeho zdravotní problémy, což ve venkovním kotci nebylo možné, a následně ho posunout do adopce. Zdravotní problémy se vyřešily poměrně rychle a tak jsme udělali album a Pluta pustili do světa sdílení. Ze začátku měl docela dost zájemců, ale všechny odradila Plutova velikost, nespoutaná povaha, divokost a buď si na něj netroufli a nebo adopci nedoporučila jeho dočasná teta. Po dlouhém výběrovém řízení a několika návštěvách se Pluto dostal do první adopce, která bohužel nedopadla a po týdnu byl zpět u své dočasky… Podobně to skončilo když byl na hlídání po dobu dovolené dočaskové tety a i druhá adopce skončila ještě dříve než za 24 hodin.
A protože všechno zlé je k něčemu dobré, tak jsme díky tomu mohli začít odhalovat další skryté zapeklitosti Plutovy povahy a pokusit se na nich pracovat. Nebudeme lhát, hroutila se dočaska, její rodina a hroutilo se i vedení spolku. Pluto začal dospívat a zlobit čím dál víc (projevoval se agresivně na členy rodiny dočasky) a tak jsme se rozhodli hledat pomoc u odborné veřejnosti. Všem kteří se na naše prosby ozvali a aspoň pomohli pojmenovat problém moc děkujeme… pojmenováním se ale problém vyřeší jen částečně a tak jsme hledali dál.
Osud Plutovi přihrál do cesty úžasnou trenérku Emili a jejího Conana a s nimi jsme vše začali konečně opravdu řešit a pracovat na nápravě. Mezitím jsme Pluta propagovali kde jsme mohli, Psí hvězdy na červeném koberci, Reportáž od Blesk tlapky, dokonce vyšel i v Blesku a kde nic tu nic.
Někdy v srpnu o Pluta projevila zájem slečna Eliška, několikrát za ním byla a docela si padli do oka, ale v té době za ním jezdila ještě jedna slečna a tam také byla pěkná komunikace a ta se navíc, hlavně kvůli pracovní době, líbila dočaskářce víc. Čumík šel tedy ke druhé slečně, ale tam se to zase nepovedlo, ne chybou slečny a Pluto jel zase zpět ke své dočasné tetě.
V tu chvíli jsme Pluta přestali propagovat a více se zaměřili na boj s nešvary a když už tohle přinášelo pozitivní výsledky, vyšlo nové album, kterého si všimla Eliška a hned volala s tím, že na Pluta i přes první odmítnutí pořád čeká. Nechtěli jsme nechat nic náhodě a tak následovala další návštěva, pak společný tréning s Emili. Chtěli jsme, aby nová rodina viděla na vlastní oči to co umí, jak v dobrém i zlém. Nezozmysleli si to!
A tak se Pluto před pár týdny, po půlročním pobytu u dočaskové tety, odstěhoval do své nové rodiny a je tam moc spokojený.
Děkujeme všem, kdo Pluta sdíleli, podporovali a drželi mu palce.
Obrovské díky Mirce, která to s Plutem nikdy nevzdala a tak mu dala šanci na nový život, její rodině, že byli trpěliví a dovolí jí dál dočaskovat a také trenérce Emili Baco, která přispěla mnoha radami a psychickou podporou.
Děkujeme jeho nové rodině, která nám zase ukázala, že každý, opravdu každý pejsek má šanci najít své DOMA.
Pluto koukej být hodný a nepokaž si to, když už máš tu svojí super rodinku.