Pluto – k adopci

Jméno: Pluto
Věk: 1,5 roku
Velikost: střední – 23 kg, výška v kohoutku cca 55 cm
Snášenlivost: nedoporučujeme k ostatním zvířatům ani dětem
Nachází se: Praha
Kontakt: 725 542 000

Pluta jsme převzali do péče z útulku. Potřeboval sucho, teplo a hlavně lidskou společnost. Jeho předchozí minulost neznáme, byl odchycen jako toulající se pes. S největší pravděpodobností je to kříženec Luisianského leopardího psa s nějakým typem bull. Případný zájemce by tedy měl mít povědomí o tom, co „leopard“ je a co potřebuje, protože Pluto jeho povaze odpovídá. Toto plemeno vyžaduje pevnou ruku a tvrdou výchovu bez kompromisů s pevnými mantinely. Pluto neváhá použít vrčení i kousnutí k prosazení své vůle. Hodí se pro zkušené chovatele, nejlépe pro někoho, kdo s podobně dominantními psy má zkušenosti.
Vyžaduje pohyb. Jsou pro něj vhodné veškeré typy pohybu od běhání při kole až po horské túry. Je vhodný i pro psí sporty jako je agility. Je upotřebitelný i jako pastevecký a honácký pes, ale i jako lovec drobné zvěře a hlídač. Může se stát, že pokud nebude mít dost pohybu, bude utíkat a lovit zvěř.
Pluto je velmi chytrý, učenlivý a spolupracující. Miluje kontakt se svým pánem, je mu pořád v patách, rád si hraje a mazlí se.
Jeho hygiena a chůze na vodítku je bez problémů. Pokud tedy hledáte oddaného, věrného, hravého, milujícího a velmi inteligentního parťáka, tak už nehledejte. Pluto je pes přesně pro Vás. Hledáme pro něj pána s velkým P – důsledného a aktivního. Preferujeme pro něj domov v bytě či domě s dobře zabezpečenou zahradou. Jednou z podmínek adopce jsou minimálně 2 návštěvy Pluta v jeho dočasném domově, abychom poznali, zda se k sobě hodíte.
Zdravotní stav – Pluto je alergik. Ještě se nepodařilo odhalit na co je alergický. Aktuálně baští hypoalergenní veterinární granule a budeme pokračovat s vylučovací metodou.

Do nového domova půjde odčervený, očkovaný, kastrovaný a čipovaný, po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.

Postup adopce najdete zde.