Puči – k adopci

Jméno: Puči
Věk: 4 roky
Plemeno: X se zlatým retrívrem
Velikost: střední (30 kg)
Snášenlivost: fenky, děti (malé děti do 6 let pod dozorem), drůbež ano, psi a kočky ne
Nachází se: Plzeň-jih
Kontakt: 603 792 187

Puči je krásný čtyřletý fešák, kterého si osvojili z útulku starší lidé. Jejich záměrem bylo, aby dělal společnost jejich staršímu pejskovi. Bohužel pejsek zemřel a Puči se v ten moment stal nechtěným. Splnil svůj účel a teď po úmrtí svého čtyřnohého kamaráda musel jít o dům dál. Naštěstí se na něj usmálo štěstí a skončil u naší skvělé dočasné tety, na kterou se velmi zafixoval a od které se nehne ani na krok. Momentálně bydlí v domku se zahradou, kde mu společnost dělají slepice a kočičky které prohání. Pokud zůstane doma sám, tak nic neničí, ale vyje, kňučí a samotu zvládá celkově špatně jak uvnitř domu, tak i venku. Trpí separační úzkostí. Na zvládání samoty s tetou usilovně pracuje. V jiných směrech je Puči dokonalým společníkem. Miluje jak lenošení ve společnosti dočasné tety, tak procházky. Na vycházce má potřebu kontrolovat, jestli ho panička následuje, v případě, že se zastaví, je v tu ránu u ní. Na vodítku ze začátku tahá, ale po chvíli se uklidní a vzorně si vykračuje. Venku i přes různé pachy, dobře reaguje na přivolání. Rád aportuje míček a rád si s ním hraje. Ostatní hračky mu nic neříkají, ani ho nezajímají. Jízdu autem a základní povely pro něj nejsou žádný problém. Hygienu má zmáknutou na jedničku. Zdravotní problémy nemá žádné.
Je to skvělý společník, velký mazel a flegmatik. Pokud se mu, ale něco nelíbí, hned na to upozorní vrčením. Proto bych ho doporučila, ke klidnějším dětem, které vědí jak se k pejskům chovat. Na cizí lidi, převážně na muže, ze začátku štěká, ale po patřičném seznámení je s nimi kamarád. Určitě by mu bylo dobře i ve společnosti fenky, která by mu dělala společnost. Rozhodně by uvítal bydlení v domečku se zahradou, kde bude mít přístup domů hlavně na spaní a mazlení.

Do adopce půjde odčervený, očkovaný, čipovaný a kastrovaný, po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.

Postup adopce najdete zde.