Ricky – rezervovaný

Jméno: Ricky
Věk: 10 let
Velikost: 10 kg, 40 cm v kohoutku
Snášenlivost: se psy i fenami. K malým dětem není vhodný.
Nachází se: Praha
Kontakt: Mirka Milojkovic, 725 542 000

Ricky v sobě snoubí všemožné vlastnosti a triky výstavního voříška!
Srst i povahu má tak trošku splašenou, veselou, hravou a někdy i lekavou. Jelikož toho moc neslyší je třeba ho na některé věci upozorňovat. Jeho pozornost si získáte lehkým dotekem nebo předstoupením před něj.
Jeden z jeho silnějších projevů je štěkání. Jakmile se sešeří, začíná hůř vidět, což se u něj projevuje vrčením a občasným štěkáním. Zaštěká si také když je sám doma. Ve společnosti smečky to nedělá, takže psí parťák by byl vítaný. I když je Ricky trochu žárlivka a má rád pozornost páníčka. Každopádně na tomto hlasitém neduhu s tetou aktivně pracují.
Je také tvrdohlavější. Pokud se tento jeho povahový rys projeví, je dobré vše řešit po dobrém a netlačit na něj. Pomůže také zaměřit jeho pozornost jiným směrem. Po bližším seznámení se ale dá dobře odhadnout, co se mu zrovna honí hlavou.
Miluje běhání, dlouhé procházky a jízdu autem si vysloveně užívá. Na svůj věk je velmi vitální. Mazlit se chodí rád a často, ale má raději když si může za páníčkem pro pohlazení přijít on sám, v opačném případě, ho není dobré nutit. Prostě už je to chlapík v letech a má rád svůj klid.
Vzhledem k jeho věku a jisté náladovosti nedoporučujeme pro čerstvě začínající pejskaře a ani k malým dětem. Hygienické návyky má zmáknuté na jedničku, doma nic neničí a neznačkuje. Hledáme pro něj parťáka, který mu poskytne milující domov a který ho s jeho hendikepem nenechá na holičkách a bude jeho uchem a okem. Psí kámoš nebo kámoši jsou vítaní, ale ne podmínkou. Vzhledem k jeho uštěkané povaze by bylo dobré bydlení v domečku, kde svým štěkáním nebude obtěžovat sousedy.

Do adopce půjde očkovaný, čipovaný, kastrovaný a odčervený na adopční smlouvu, na kterou se váže adopční poplatek.