Robin – k adopci

Jméno: Robin
Věk: 3 roky
Velikost: střední, 15- 17 kg
Snášenlivost: Kočky v domácnosti neřeší. Venku, když vidí kočku, je zvědavý a asi by ji prohnal. S dětmi problém nemá, pokud jsou hodné. S fenkami je kamarád a s pejsky, pokud na něj oni nevyjedou, je taky v pohodě.
Nachází se: Karviná
Kontakt: 605 083 902

Robinek je cca tři roky starý střapatý voříšek s krásným kukučem. Váží kolem 15-17 kilo a našli ho se zraněnou přední nožičkou, jak pobíhá u cesty. Bohužel přes veškerou snahu dočasné tety a veterinářů se nepodařilo nožku zachránit a ortopedem byla doporučena amputace. Robinek ale nijak amputací nestrádá a naopak bez nožky ožil. Vůbec by jste nepoznali, že by jí neměl. Běhá, skáče a chodí jako by neměl o jednu nožku méně. Miluje procházky, takže se strašně těší ven. Když vidí, že se dočasná teta chystá na procházku a bere vodítko, začne štěstím běhat po bytě. Svůj hendikep takřka nevnímá a půjde kamkoliv, klidně si ale jen tak s vámi sedne do trávy, ve které se strašně rád válí a pozoruje okolí. Když vidí jakéhokoliv pejska, je nadšený, chce se seznámit a pohrát si. Je také trošku divoký, ale dá se s ním pracovat. Za pejsky vyloženě netáhne, ale je jen prostě zvědavý, kouká po nich a někdy si štěkne. Dočasná teta ho učí být v klidu a počkat, zda pejsek projeví o hru zájem. Zatím nemá problém s malými ani velkými pejsky. Robinek je schopný žít v domácnosti s dětmi, pejsky i kočičkami. Na vodítku netahá. Hygienu a samotu má zvládnutou na jedničku. Je to však velký hlídač, když slyší zvonek nebo klepání (nemusí to být ani na vaše dveře), štěká a upozorní, že se něco děje. Za nějakou tu dobrotu se rád naučí něčemu novému, je učenlivý. Má velký strach z bouřek, to pak hledá úkryt, kde to jen jde a to i za cenu, že všechno kolem sebe zbourá. Nemá také rád vodu a koupání pro něj není příjemné. Robinek je velice vděčný a milý pejsek. Není náročný, stačí mu procházka, pohlazení a být s vámi, když se vrátíte z práce. Bude vás vždy vítat s radostí. Může žít v bytě, ale líbilo by se mu i v domečku s bydlením uvnitř domu s dobře zabezpečenou zahrádkou, kde by si mohl jen tak ležet v trávě, užívat si sluníčko a koukat kolem, kde se co děje. Také by bylo dobré, kdyby s ním budoucí pániček navštěvoval fyzioterapii.

Do adopce půjde odblešený, odčervený, očkovaný, kastrovaný, po předchozí předadopční kontrole a podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.

Místo a datum příjmu: 25.5.2022, Český Těšín. Postup adopce najdete zde.