Terezka – k adopci

Jméno: Terezka
Věk: 4 roky
Velikost: velká, cca 45 kg
Snášenlivost: feny nemusí, psy po seznámení ano, kočky má ráda.
Nachází se: Čistá u Horek, okres Semily
Kontakt: 725 542 000, prosíme kontaktovat po 16:00 nebo kdykoliv SMS.

Terezka se do našeho spolku dostala z nevhodných podmínek, byla zanedbávaná a špatně živená. O tom koneckonců svědčí i její momentální váha a to už se jí podařilo u dočasné tety trošku přibrat.
V naší dočasné péči se jí daří, velmi rychle pookřála a veškeré nedostatky hravě dohání. Velké pozitivum také je, že zase začala důvěřovat lidem. Se ženami je to sice s počáteční důvěrou trošku horší a je třeba ze strany budoucí paničky mít trošku trpělivosti a získat si ji laskavým přístupem, ale s muži nemá naprosto žádný problém. Terezka je obrovský mazel nejen fyzicky, ale i povahově. Moc ráda si užívá dlouhé procházky. Na vodítku je vzorná, netahá. Umí také pár základních povelů a je snadno motivovatelná na piškoty a jídlo všeobecně.
Samota ji nedělá vůbec žádný problém, nevyje, neštěká a i hygienu má zmáknutou na 100%.
Zdravotní problémy nemá žádné, je to zdravé, veselé a hravé psisko. Návštěva u veterináře sice probíhá s košíkem, ale ošetřit se nechá. V tomto směru s ní není žádný problém. Má raději pana doktora než doktorku, k ženám je méně důvěřivá. Je také třeba upozornit, že nemá ráda, když k ní někdo přistupuje nečekaně zezadu.
Protože je Terezka obrovský mazel nejen fyzicky, ale i povahově, hledáme pro ni kontaktního člověka, který její potřebu lásky naplní a zároveň se bude dál věnovat její výchově. Je třeba, aby u svého budoucího pánečka nabrala dalších cca 10 kg. Její váha by se měla pohybovat kolem 55 kg.
Noví páníčci se s Terezkou musí dobře seznámit, protože potřebuje více času k získání důvěry.
Vhodným domovem pro ni je domek se zahradou, kde klidně může bydlet i v kotci se zateplenou boudou, ale s nutným přístupem do domu. Páníček by se měl Terezce věnovat, zajistit jí dostatek pohybu a nenechávat ji stále zavřenou v kotci.

Do adopce půjde odčervená, očkovaná, čipovaná, kastrovaná po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.

Postup adopce najdete zde.