Tonička – k adopci

Jméno: Tonička
Věk: cca 9 let
Velikost: malá, váha 4 kg
Snášenlivost: je snášenlivá, ale hledáme pro ni domov bez dalších zvířat
Nachází se: Praha
Kontakt: Anička, tel. 602 121 191

Tonička byla odebraná z nevhodných podmínek. Do péče našeho spolku byla přijata v prosinci 2022, nesocializovaná a s handicapem – je slepá. Oslepla z důvodu zanedbání péče původních majitelů, měla záněty, které nikdo neřešil a neléčil. Tento stav je bohužel nezvratný.

Tonička je hodná, klidná, inteligentní holčička. Ze začátku neznala ani pohlazení, teď už zvládá veškerou manipulaci, oblečení svetříku i kšíry, na procházky chodí kratší, netahá, je disciplinovaná. Zvládá i úpravu srsti, česání, umí projevit i radost, občas štěká a dožaduje se společnosti a taky vítá „svého“ pánička.

Tonička potřebuje klidný domov (ideálně v bytě), teplo, plnou misku – papá třikrát za den menší porce, učíme ji na granule. Hygienu má dobrou. Pracujeme i na tom, aby si řekla, když chce ven, nicméně v jejím věku je to trochu složitější než se štěňátkem.

Hledáme pro ni klidné prostředí bez koček, dětí a rušivých elementů, leká se nadměrného hluku (venku např. hlasitějších aut). Dobře jí bude u staršího člověka nebo starších lidí, kteří již nechodí do práce a mají čas, trpělivost a zkušenosti s pejsky. Ven nemůže chodit po schodech, je nutné jí mít v náručí.

Tonička má svůj svět, potřebuje cítit bezpečí a citlivý přístup a laskavou komunikaci. Je fixovaná na pevnou „půdu pod nohama“, teď má dva pelíšky, kam se přesouvá dle potřeby. Na gauč ani do křesla nechodí, necítí se tam jistě. Tahle bílá princezna si zaslouží dožít poslední třetinu svého života v laskavém prostředí. Je zkrátka boží!

Do nového domova půjde kastrovaná, čipovaná a očkovaná po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.

Děkujeme Hance, která se nám postarala o krásné fotečky Toničky:
https://www.facebook.com/hanca.burianova

Datum přijetí: 15.12.2022, Jičín. Postup adopce najdete zde.