Amber – rezervovaná

Jméno: Amber
Věk cca 2 roky
Velikost: malá – 9,5 kg
Rasa: mix buldočka a pince
Snášenlivost: venku se všemi dobře vychází, druhou věcí je její chování se psy doma. Je hodně dominantní a potřebuje být “paní domu”. Doporučila bych jí buď jako jedináčka nebo k menšímu psovi (podobné velikosti), který je nekonfliktní, ale zároveň se od ní nenechá “šikanovat”. Doma na psy občas jen vrčí, ale když zjistí, že to nic nedělá přestane. Kočky venku ráda prožene, ale doma by si mohla zvyknout (muselo by se vyzkoušet). S dětmi super.
Nachází se: Praha

Amber byla spolkem přijata s několika dalšími psy z Pardubického pekla. Jejích první pár let života byly opravdu strašné. Žila v kleci na dvorku jako další 40 psů v otřesných podmínkách. Po příjezdu jsme hned běžely na veterinu, kdy byl zjištěn zánět očí (již vyléčený) také měla přerostlé drápy, průjem (, který chytily i další 2 psy co mám doma tak si to asi dokážete představit jaká “sranda” to byla), šíleně špinavé uši a celá byla zablešená. Po vyléčení zánětu paní doktorka zjistila, že má Amber špatně narostlá víčka, kdy jí slzné kanálky nefungují tak jak by měly (je velké riziko dalších zánětů). V budoucnu by tedy potřebovala operaci (jednalo by se spíše o plastiku), která by měla stát okolo 5000 kč. Prvních pár dní byla ze všeho vyděšená, kdy jen stála a klepala se na místě. Po chvíli se v ní probudila zvědavost a procházky přestaly být strašidelné, ale nové dobrodružství, kde poznávala nové pachy, auta, lidi a učila se, že život může být i hezký. Nikdy doma nečůrala, což pro mě bylo příjemným překvapením. Vodítka se po chvíli přestala bát a zjistila, že je to vlastně znamení, že jdeme ven!
Bála jsem se, aby si sebou své trauma nenesla po zbytek života, ale jakoby se po dvou týdne rozhodla, že začne novou kapitolu.
Začaly jsme se učit i základní povely, které už teď skvěle zvládá a také aby slyšela na své krásné nové jméno.
K cizím lidem byla dost nedůvěřivá až před nimi utíkala, ale to již nedělá a každy den je to lepší a lepší. Hračky zatím moc nepochopila k čemu jsou, ale ráda si hraje s mým 28 kilovým psem, kdy se venku navzájem prohání. Je to hlavně největší mazel jakého kdy poznáte. Pořád se vás potřebuje dotýkat a nejlépe ležet v klíně. Moje pravidlo žádní psi v posteli s ní tedy moc nevyšlo. Ráda spí pod peřinou opřená o mě. Opravdu si začala užívat života, kdy se každé procházky nemůže dočkat. Je jí rychle zima pokud není úplně hezké počasí takže nosíme oblečky. Poslední týden začala mít nový zlozvyk rozkousávání petlahví, toaletního papíru, kdy to schytal i můj hřeben. Hygienu má velmi dobře zvládnutou. Ideální domov by pro ní byl v bytě nebo v domě s pobytem vevnitř.

Do adopce půjde očkovaná, čipovaná, odčervená a kastrovaná po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.

Postup adopce najdete na zde.