Amorek – virtuální adopce

Amorkův příběh od počátku zcela přesně neznáme. Adoptovala si ho jedna z našich dobrovolnic z nejmenovaného útulku. Přiadopci dostala informace, že je kardiak, bere pravidelně léky, mělv minulosti operované pately a zlomenou čelist. Zuby že má v pořádku a zdravotní stav odpovídá věku. Byla jí slíbena veterinární́ zpráva, kterou však nikdy neobdržela. V době adopce byl Amorek velmi hubeňoučký pejsek, což se přičítalo jeho věku. Dostala pro něho v útulku kvalitní granule, ale štěněčí, prý mu vyhovují. Doma ovšem zjistila, že Amorek se díky problémům s čelistí sám nají jen s velkými obtížemi a sni toho opravdu málo. Na skutečnost, že Amorek čůrá, kudy chodí, si přiadopci také nikdo „nevzpomněl“ a tuto skutečnost také zjistila až doma. To je ale ze všech problémů to nejmenší a nejlépe řešitelné́. Navštívila s nim veterinu a jaké bylo jeji překvapení. Amorek mělzuby ve velmi špatném stavu, měl zánět dásní, špatné jaterní testy – což veterinářka přičítala štěněčím granulím, které jsou pro seniora už velmi nevhodné. Čelist byla zcela uvolněná a tím samozřejmě docházelo k tomu, že mu příjem potravy dělal opravdu velký problém. Byl nutný RTG tlamičky, aby se zjistil celkový stav ústní dutiny, zubů a zdroj infekce v tlamičce. Nález na srdíčku veterinářka potvrdila. Amorek byl poslán ještě na kardiologii, protožestav zubů bylo nutné řešit okamžitě a byl tedy nutný souhlas kardiologa. Jaké bylo ale další překvapení, když výsledek kardiovyšetření sice potvrdil, nález na srdci, ale s tím, že medikace zatím není nutná a léky, které Amorek na srdíčkodostával, jsou na jeho srdeční vadu naprosto nevhodné. Majitelce všichni v okolí radili, aťna základě všech těchto skutečností a nedostatečných informací, které dostala, Amorka vrátí zpětdo útulku. Ta o tom ovšem nechtěla ani slyšet. Amorek je úžasný,milý a křehoučký dědoušek, který se na ni velmi upnul, a ona se velmi zamilovala do něj. Jsou prostě ta správná dvojka, která k sobě patři. Byla z toho všeho ale velmi nešťastná, protože všese muselo řešit v co nejkratší době a finanční náklady se daly očekávat vysoké. Ilona je naše dlouholetá kolegyně, takžejsme jí nabídli pomoc. Vzali jsme Amorka do péče našeho spolku. Dnes už má Amorek vše nepříjemné za sebou. Měsíc se léčilzánět v tlamičce, aby se mohlo vůbec přistoupit k operačnímu zákroku. Zoubky byly vyčištěny, dva byly vytrženy, protože pod nimi bylo obrovské zánětlivé ložisko. Při této příležitosti mu byla částečně zpevněna i zlomená čelist, takže Amorek se už sám vcelku dobřenají. Už dokonce i maličko přibral. Je to maličký spokojený dědoušek, který si svoje starouškovské roky prožije teď̌už snad v klídečku se svojí paničkou. A ještě jedna informace na závěr. Typ zlomeniny čelisti, kterou Amorek má, může vzniknout buď úderem tvrdého předmětu ze spodu do spodní čelisti nebo nakopnutím. Zlomenina byla staršího data a prokazatelně nebyla nikdy veterinárně řešena.

Amorkově „mamince“ děkujeme za poskytnutí doživotní péče a domova. Má vše, co takovýto psí stařeček potřebuje ke spokojenému životu – teploučko, plnou mističku a hlavně hromadu a hromadu lásky.

Pokud máte zájem o virtuální adopci Amorka, neváhejte nás kontaktovat na email pnp.slil@seznam.cz.
Své příspěvky můžete zasílat na transparentní účet spolku č. 222666000/2010 a do poznámky uveďte jeho jméno. My tak budeme hned vědět, pro koho je váš příspěvek určený.

Podrobnější informace o virtuální adopci najdete v úvodním textu před alby konkrétních pejsků.
Za všechny vaše příspěvky a podporu vám moc děkujeme.