Anetka – rezervovaná

Jméno: Anetka
Věk: 1-2 roky
Velikost. Malá 3,30kg
Snášenlivost: Psy a fenky ano, kočky ano, se zvířátky si chce hrát. Není vhodná k malým dětem.
Nachází se: U Rokycan (Bezděkov)
Kontakt: 728109653 Záhořová nejlépe SMS, dočaskářka se ozve zpět

Anetka byla přivezená z Pardubicka z tzv. domu hrůzy, kde přežívala s mnoha dalšími psy. V tomto domě přežila jen šikovná a silná štěňata s asertivním chováním vůči ostatním. Anetka k nám však přijela plná bázně, byla zanedbaná, výchovou nepolíbená a s nějakou tou bleškou navíc. Když se u dočasné tety dostatečně rozkoukala, začala se učit základní věci, které umí každé malé štěně. Mezi prvními byla hygiena, kterou je třeba i nadále učit. Momentálně se sice venčí většinou venku, ale občas se ještě nějaká ta nehoda přihodí. Anetka miluje procházky, ale je třeba pilovat chůzí na vodítku. Ještě s ním totiž není úplný kamarád, není si moc jistá, a to zejména v cizím prostředí. Ráda se mazlí a za pamlsek si rozumí takřka s každým. Při krmení je jí třeba důrazně vysvětlit, že každý má svou misku a že žraní z tlamy druhému psovi opravdu nemusí. Anetka je velice kontaktní pejsek. Její oblíbenou hračkou jsou plyšáci. Není vhodná k malým dětem, bojí se jich. Manipulace s ní není žádný problém, nekouše a pokud se nelekne, nechá si v poloze na zádech nasadit i obleček. Anetku je třeba nadále vést a učit ji všemu, co by správný pes měl umět. Je to prázdná kniha, do které už dočasná teta nějakou tu kapitolu napsala a další kapitoly čekají na nového pánečka. Zkrátka co do ní nový pánečku napíšeš, to v Anetce zůstane.
Hledáme pro ni klidný domov s čtyřnohým psím kamarádem, se kterým by si mohla pohrát, ale který by ji nechal i odpočinout. Nový páníček musí počítat s tím, že fenka bude i nadále potřebovat trpělivý přístup a dlouhou dobu ji nebude možné pustit v novém prostředí na volno. Ještě je plno situací a věcí, které nezná a musí pomalu poznávat svět.

Do nového domova půjde odčervená, očkovaná, čipovaná a kastrovaná po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.

Postup adopce najdete na zde.