Arthos – k adopci

Jméno: Arthos
Věk: cca 1 rok
Velikost: velký, 30 kg
Snášenlivost: s žádnými zvířaty nemá problém, vzhledem k jeho velikosti ho nedoporučujeme malým dětem, které by mohl porazit
Nachází se: v Pečkách (okr. Kolín)
Kontakt: 602 630 417 – volat prosím pouze odpoledne nebo sms

Arthos je cca roční kříženec zřejmě plemen hovawart, zlaťák či čuvač, který hledá aktivní a důsledné páníčky, kteří dokážou jeho energii nasměrovat správným směrem. Je to mladý a temperamentní pes, povahou ještě hravé štěně, který potřebuje každodenní zaměstnání, jinak si zábavu vymýšlí sám. Rád se mazlí. Miluje lidi, děti, psy, kočky a ani se slepicemi nemá problém. K menším dětem je ale nevhodný, mohl by je nechtěně porazit. Se psy si rád hraje, ale pokud potká psa na vycházce, má problémy se ovládat – štěká, kňučí a tahá směrem ke psovi. Na vycházkách v přírodě aktivně vyhledává zvěř.
Je to velký milovník vody a rád plave. Na vodítku tahá, ale dělá pokroky.
Má tendence běhat za rychle se pohybujícími stíny. Dělá to převážně v případech, kdy má někde v klidu čekat na místě a nudí se.
Má výborný čich a věříme, že by byl vhodný i na pachové práce (záchranářina apod.).
Doma a na zahradě poslouchá, venku má problémy se soustředit. Není příliš žravý, více motivovatelný je na hračky.
Art je výborný skokan a dostatečně vysoký a zabezpečený plot bude nutností. Hledá domov v domku se zahradou s přístupem dovnitř (je velmi společenský a měl by mít možnost trávit s majitelem více času, než jen pár hodin denně). Momentálně bydlí uvnitř domu, ale dříve byl nejspíše venkovní. Při pravidelném venčení má hygienu na 100%. Nejraději by byl pořád se svým pánem a o samotě štěká a kňučí (především ze začátku).
Je nevhodný na hlídání, případného zloděje přivítá a provede po pozemku. 🙂

Do adopce půjde očkovaný, čipovaný, na adopční smlouvu s podmínkou kastrace a za adopční poplatek.

Postup adopce najdete na zde.