Bobík – k adopci

Jméno: Bobík
Věk: 13 let
Velikost: malá (4,5 kg)
Snášenlivost: ostatní psy nemusí, klidná kočička nevadí
Nachází se: Volárna (okres Kolín)
Kontakt: tel. 603704029, FB Bára Váňová

Bobík je drobný psí dědoušek, ale na svůj věk je velmi aktivní. Nepatří k těm pejskům, kteří okamžitě důvěřují cizím lidem. Jeho důvěru si musí člověk získat, je nutné mu dát prostor, aby si k člověku našel cestu sám. Špatně slyší, a je tedy nutné dávat povely gesty tak, aby na ně viděl. Pak na ně umí velmi dobře reagovat. Hraček asi ve svém životě moc nepoznal, takže ho ani nezajímají. Miluje, když může spát zachumlaný do deky, občas ho není ani vidět a deka se „sama“ pohybuje, když se tam otáčí. Na ostatní psy žárlí a byl by vhodná jako jedináček, případně by uvítal společnost klidné kočičky. Ostatní psy nevyhledává, naopak na ně hodně žárlí. Potřeboval by domov, kde by byl psím jedináčkem, případně kde by mu dělala společnost klidná kočička, které má rád. Když má náladu, tak si ochotně přijde sám pro pomazlení. Pokud ho chce člověk mazlit sám od sebe, dá jasně najevo, že teď tedy opravdu ne.
Hůře snáší manipulaci. Je to pravděpodobně dané tím, že měl ve velmi špatném stavu zuby, které ho bolely a on má v sobě již zafixovaný strach z nepříjemných pocitů při manipulaci. Po odstranění většiny zoubků se o něco zlepšil, takže předpokládáme, že až pochopí, že když s ním někdo manipuluje a nic ho nebolí, tak že se tento stav časem ještě výrazně zlepší.
Velmi dobře snáší samotu, neštěká, neničí, v klidu spí a čeká, až se mu vrátí páníček domů.
Vzhledem k jeho věku je nutné pravidelné a častější venčení. Pak je doma vše bez nehod.
Miluje jízdu autem, na vodítku chodí dobře. Protože ale neslyší, není možné ho pustit z vodítka na pořádné proběhnutí. Proto mu také hledáme bydlení v domečku se zabezpečenou zahrádkou, kde by se mohl na zahradě dle libosti volně proběhat.
Bobík má problém se srdíčkem, takže 2x denně bere léky a jsou nutné pravidelné kontroly u veterináře. Jiné zdravotní problémy nemá.

Do adopce půjde čipovaný, očkovaný, odčervený a kastrovaný po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.