Casey – k adopci

Jméno: Casey
Věk: 6-7 let
Velikost: malá
Snášenlivost: pejsci i fenky ano, kočky, pokud před ní utíkají, má tendence je lovit, jinak si jich nevšímá, děti – větší, které zbytečně nekřičí a vědí, jak se k pejskovi chovat ano
Nachází se: Šumperk
Kontakt: 605 707 310

Ahoj… jmenuju se Casey, vysvobodili mě z množírny v rámci kauzy Čáslav, je mi odhadem 6-7 let. Vážím malinko přes 5kg.
Moje dočasná teta o mě říká, že jsem taková čistá a křehká duše. Nekňourám, neničím, nedělám doma loužičky ani nic podobného, miluju svoji domácí pohodu a drbání. Nejvíc na bříšku. Toho se fakt nemůžu nabažit, ale tomu se asi nemůžete divit, když mě předtím nikdo nemazlil. Dokážu držet hodiny…fakt nekecám.
Ráda chodím ven a nevyžaduji žádné dlouhé vycházky. Ale zvládla bych je, jsem štíhlá, svižná, pružná a žádné zdravotní neduhy mě netrápí. Teta taky říká, že jsem na sobě hodně zapracovala, co se strachu týká. Už mě všechno neděsí jako dřív, vykračuju si venku jako princezna, akorát větší psi a skupiny lidí….., tam si pořád nejsem jistá a raději bych je obešla velkým obloukem.
Proto mě nikdo nemůže pustit z vodítka a z počátku to chce opravdu dvojí jištění, protože když se leknu, tak nemyslím na nic jiného, než se prostě běžet někam schovat. V chvíli vůbec nemyslím na to, že bezpečí by bylo u tety…. zkrátka bezhlavě mizím. To je asi jediný můj nedostatek.
Bydlím teď s dalšími psy, dokážu si zadovádět s každým z nich, a když se mi nechce, tak jim ukážu zoubky a oni dají pokoj. Jo zoubky……. ty přední malinké nebyly úplně v nejlepším stavu a tak mi je paní doktorka vytrhala, aby mě netrápily. Ale zbytek mám v pořádku a můžu baštit cokoli bez omezení. Jsem na granulkách, ale ráda zblajznu cokoli.
Kočky bych chtěla venku prohnat, ale neublížila bych jim, nejsem žádný trhač. Jen potřebuju občas venku udělat ramena, aby si ostatní nemysleli, že jsem nějaká poserka. Když kočka neutíká, tak dělám jako že nic a jdu raději pryč.
Venku je to se psy podobné.
Psí kámoš by mi v nové rodině nevadil, když to nebude moc velký ďáblík. Nejraději bych někoho, kdo by mě chtěl za nejlepší kámošku a trpělivě mi ukazoval, že svět a lidi nejsou jen zlí.
Děti když tak jen ty rozumné, které už nekřičí a vědí, jak se k pejskům chovat. Pořád si myslím, že když někdo křičí, tak za to můžu já a jsem z toho zmatená a smutná a pak se chci někam schovat, abych nikomu nebyla na očích. Bohužel se stále lekám prudkých pohybů, co kdyby mě chtěl někdo uhodit.
V autě jsem zlatá, ležím klidně na místě spolujezdce. Ale moc daleko jsem zatím nejela, jen v rámci města.
Kdybyste se o mě chtěli něco víc dozvědět, tak teta vám na cokoli odpoví. Obě budeme moc rády, když se na mě přijedete podívat a seznámíme se. Jsem z počátku trošku nedůvěřivá, tak bych uvítala víc než jednu návštěvu, abych vás mohla lépe poznat.

Casey půjde do nového domova očkovaná, čipovaná, kastrovaná, po předchozí kladné předkontrole a podpisu adopční smlouvy.

Datum přijetí: Čáslav, 1.2.2022. Postup adopce najdete zde.

Za krásné fotky děkujeme fotografovi Niki-foto.