Dante – rezervovaný

Jméno: Dante
Věk: 4 roky
Velikost: malý – 2,6 kg
Snášenlivost: děti školního věku ano, kočky ano, psy ano – občas ze strachu štěká, ale po seznámení naprosto v pořádku (bydlí momentálně se psem a fenkou)
Nachází se: Praha
Kontakt: vybiral.tereza@seznam.cz

Dante přišel s bráškou do spolku od majitelů, kteří o něj již neměli zájem. Vzhledem k jeho stavu se o něj asi nezajímali již delší dobu. Zuby měl naprosto v hrozném stavu, kdy se mu přední dva již kývali a jeden i nakonec sám vypadl.
U dočasné tety se zjistilo, že má zánět dýchacích cest, kdy neustále silně kašlal. Byli mu nasazeny antibiotika a po 6 týdnech se kašle konečně zbavil a momentálně nemá již žádné problémy. 7. října podstoupil kastraci, kdy mu byly rovnou i vyčištěny a vytrhány zuby, které již nešly zachránit a hned druhý den bylo poznat, jak se mu ulevilo.
Socializace v bývalém domově zřejmě moc neprobíhala vzhledem k tomu, že na každého psa štěkal jak zběsilí a když se přiblížil začal utíkat. Na tom však s tetou zapracovali a pomalu si zvykl na přítomnost psů. Momentálně v klidu zvládne projít okolo psa a po pomalém seznámení se i kámoší.
Hygiena stále není stoprocentní. Ze začátku si doma vše značkovat. Vzhledem k tomu, že momentálně bydlí s druhým klukem je to dost možná tím, proto by mohlo být lepší kdyby byl sám nebo s fenkou. Momentálně doma čůrá jen když teta není doma. Většinou se jedná o 1 loužičku za pár dní. Z toho důvodu nosí když je doma sám inkontinenční pás do kterého však načůral pouze jednou. Určitě to není napořád, jen aby si odvykl doma čůrat.
Na jorkšíra je velmi aktivní, ale vůbec mu nevadí se celý den válet v posteli. Je to ten největší mazel a ke štěstí mu stačí jen ležet ve vaší přítomnosti. V minulosti měl dva lehké epileptické záchvaty, kdy se však je 2 minuty lehce klepal. Prášky žádné nebere.

Do adopce půjde odčervený, čipovaný, kastrovaný, očkovaný a po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.

Místo a datum příjmu: 2.7.2022, Znojmo. Postup adopce najdete zde.