Debbie – rezervovaná

Jméno: Debbie
Věk: cca 3 roky
Váha: cca 7,5 kg
Snášenlivost: psi, kočky a králík bez problémů
Nachází se: Praha
Kontakt: Veronika Machurková 777 322 887 Pouze sms (ne MMS) nebo watsap. Ozveme se zpět.

Debbie je kříženec jack russella pravděpodobně s hladkým teriérem. Fenečka je zpočátku bojácnější a její důvěru si člověk musí získat. Pokud jí však získá, stane se z ní mávnutím čarovného proutku ta nejmazlivější fenka na světě. V tu ránu se od Vás nehne, bude vyžadovat pozornost, hlazení a moc ráda s Vámi bude trávit čas. Je však třeba budoucího pánečka upozornit na hygienu, se kterou má bohužel problém. Bude třeba jí naučit, že veškerá potřeba se vykonává venku při venčení a né doma do postele nebo na polštář. Při samostatném venčení bez ostatních pejsků většinou malou potřebu sice udělá na zahradě, ale velkou doma. Mimo zahradu má problém i s malou potřebou a vykoná ji jen výjimečně. Stále na tom pracujeme a malé pokroky již dělá. V tomto směru se bude muset páneček obrnit nutnou dávkou trpělivosti a tento malý nedostatek s ní pilovat. My ale pevně věříme, že vše jde citlivým a trpělivým přístupem napravit a pevně doufáme, že časem Debbie pochopí, jak se věci mají.
Při venčení s jinými pejsky, kteří jsou na volno má tendenci tahat. No nedivte se, chce s nimi skotačit. Když ji ale vezmete ven samostatně, problém s chůzí na vodítku nemá a jde klidně.
Na ostatní lidi a psy, které potká na procházce, štěká, bojí se jich.
Dlouhé procházky vůbec nevyžaduje, je spíš šťastná za vyběhání a řádění venku na zahradě s ostatními pejsky. To je pak ve svém živlu.
Když zůstane doma jen s ostatními pejsky bez přítomnosti pánečka, nic neničí ani neštěká. Spinká a trpělivě čeká na návrat svého dvounožce. Pokud však bude doma i bez ostatních pejsků, stýská se jí a kňučí. Není náročná na stravu a k úplné spokojenosti ji budou stačit kvalitní granule s konzervou.
Debbii hledáme trpělivého a milujícího pánečka s domkem s dobře zabezpečenou zahradou, kde přítomnost ostatních pejsků z naší strany není podmínkou. Může jít do adopce i jako jedináček. Před adopcí je nutné počítat s tím, že je třeba Debbie v dočasné péči navštívit vícekrát, to proto aby došlo k postupnému seznámení a k budoucímu pánečkovi získala důvěru.

Do nového domova půjde s vyčištěnými zoubky. Naočkovaná, čipovaná, kastrovaná, po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.

Postup adopce najdete na zde.