Froddo – rezervovaný

Jméno: Froddo
Věk: cca 10 let
Velikost: malý, váha 6 kg
Snášenlivost: Hravý hned od začátku i s cizími lidmi. Při hraní s ostatními psy si občas štěkne, s kočkami a jinými zvířaty není zkušenost.
Lokace: Praha 7
Kontakt fb: Barča Kloudová, 777325275 (prosím nejdříve SMS)
Froddo je odhadem desetiletý pejsek, který si chce užívat život plný radosti, pohybu a lidské lásky. Jde pravděpodobně o křížence schitzu. Po příjmu pod spolek byl vyhublý, měl velmi špatné zoubky a očička. Zrak má na blízko trochu zhoršený, ale na dálku vidí lépe, jeho vidění mu pro život není problémem a na jeho každodenním životě to znát není, v současné chvíli se do očí kapou kapky a nejspíš bude potřeba kapat i do budoucna. Temperamentem je to klidný pohodový pejsek. V dočasné péči je to největší miláček.
Povely moc ještě neumí, ale začíná se učit a jde mu to. Snaživý páníček by ho mohl další povely naučit, bude to možná ale chvilku trvat.
Na vodítku chodí poslušně, netahá, při vodění rychle reaguje na směr chůze a řídí se jím. Když trochu zatáhne, bývá to většinou kvůli pachům kolem něj a jde krásně zvládnout.
Jak už bylo řečeno, Froddo je povahově klidný, ale aktivní milovník procházek a hraní. V domácnosti ani venku není problémový a jako menší plemeno si občas zaštěká, když se mu něco nezdá. Neprojevuje se štěkáním na cizí lidi, jen na psy občas trochu štěkne. Jízdu MHD zvládá na jedničku, v metru ani v dalších dopravních prostředcích neštěká (ani na ostatní psy) a poslušně sedí. Při pobytu doma sám, se ještě občas stane nehoda a počůrá se, jde ale opravdu o občasnou záležitost. Nejedná se však o občůrávání a loužičku má pouze malou. Při příchodu páníčka domů je štěstím bez sebe a snaží se co nejvíc dát najevo svoji radost.
Froddo je dobrým parťákem jak do bytu, tak i do domečku se zahrádkou, ale s přístupem dovnitř. Byli bychom rádi, kdyby se ho ujala milující rodina, která mu dá potřebnou lásku a aktivní pohyb, ale i prostor k odpočinku, určitě je vhodný k aktivním důchodcům.

Do nového domova půjde očkovaný, čipovaný, kastrovaný po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.

Postup adopce najdete na zde.