Hačiko – k adopci

Jméno: Hačiko
Plemeno: xShiba-inu
Pohlaví: pes
Velikost: střední
Věk: cca 5-7 let
Snášenlivost: psy i feny si vybírá, kočky prohání, z dětí má panickou hrůzu
Nachází se: Brno
Kontak FB: Jana Salomonová

Hačiko si v životě neprožil mnoho pěkného. Byl zachráněn z velmi špatných podmínek, které se na něm hluboce podepsaly. Ale je to bojovník, který každý den dělá pokroky. Nyní v dočasné péči už je na tom psychicky mnohem lépe, je zdravý, čipovaný, očkovaný a kastrovaný, proto je připraven odejít do láskyplného domova.

Je to nádherný pes na pohled, ale jeho povaha je opravdu náročná. Je tvrdohlavý, nerad se podřizuje a neprojevuje vůli potěšit svého pána, když z toho nic nemá. Bude potřebovat empatickou rodinu, která má zkušenosti s komplikovanou povahou psů a která mu poskytne pravidelný a důsledný výcvik.

Vzhledem k jeho minulosti je Hači velmi ostražitý a bojácný, co se týče neznámého prostředí a lidí, avšak nikdy není vůči člověku útočný. Jen se snaží ze stresové situace dostat úprkem. Nemá tedy rád velké davy lidí a hluk, proto by upřednostnil raději klidnější prostředí než ruch centra velkoměsta.
Je asociální. Psy a feny si vybírá. Jakmile mu jiný pejsek „nevoní“, dokáže být na něj až agresivní. Kočky prohání. Má až panickou hrůzu z dětí. Není vůči nim agresivní, ale opravdu je nezvládá, utíká od nich pryč a schovává se. Na tom všem bude potřeba pomaličku pracovat – Hačiko je velmi chytrý a učenlivý, k socializaci ale bude potřebovat pevné vedení páníčka. Z toho důvodu by nyní potřeboval domov bez (i větších) dětí a ve kterém by byl ideálně jediným domácím mazlíčkem (možná by zvládl domácnost se submisivní fenkou).

Hači je velmi aktivní pejsek. Zbožňuje procházky, aport i běh s člověkem. Proto by také uvítal aktivního majitele, který mu zajistí spoustu pohybu. Nejvíc bude vděčný za teplý pelíšek v bytě s přístupem na zahrádku. Nicméně i přes svou skoro nekonečnou energii, si rád užije klidné chvilky o samotě – v nepřítomnosti člověka neštěká, nevyje, neteskní. Vzhledem k silnému loveckému instinktu není volné pobíhání bez vodítka vůbec možné.

Ačkoli Hači potřebuje více času a spousty Vaší trpělivosti, než si na nové prostředí a vás zvykne, jakmile si získáte jeho srdce, bude to napořád.

Pokud jste připraveni přijmout tuto výzvu a máte zkušenosti s náročnějšími psy, kontaktujte nás. Rádi Vám poskytneme další informace a zorganizujeme setkání s tímto krasavcem.

Do nového domova půjde očkovaný, čipovaný, kastrovaný, po kladné předadopční kontrole a sepsání adopční smlouvy na kterou se váže adopční poplatek.

Datum a místo příjmu: 10.4.2023, Dogsy. Postup adopce najdeš tady.

Ingrid, děkujeme za krásné fotečky!
Odkaz na jeho profil.