Hlod – v řešení

V tomto albu najdete pejsky, kteří jsou v péči našeho spolku, ale z procesních důvodů zatím nemohou být adoptováni. Jde o pejsky, kteří byli na základě rozhodnutí KVS odebráni majitelce a po právní stránce není tato záležitost zatím uzavřena.

Ale pokud se vám některý z pejsků zalíbí nebo si ho rovnou zamilujete, můžeme předjednat adopční podmínky. Kontaktní číslo 608 203 720, kde vám poskytneme bližší informace.

Jméno: Hlod
Věk: cca 5let
Velikost: velký
Snášenlivost: ke všem kamarádský (po seznámení)
Nachází se: Velká Bíteš

Je to úžasňák, klidný a milující obřík. Doma vydrží v klidu i 8 hodin, hygiena na 1, je zvyklý na klec. Může mít problém s jinými pejsky v začátku ( a to jak s malými i velkými, psi/ feny bez rozdílu), takže to nepodcenit. Nicméně po správném seznámení je to pohodář, který je za psí společnost vděčný. Hlavičku má tvrdou, takže základní povely je poněkud boj, procházky zvládá úplně skvěle. S kočičkami, králíčky a papoušky socializovaný byl, nicméně momentálně bych doporučovala buď odděleně nebo bude potřeba intenzivní práce, vzhledem k tomu, že si rád hraje a neodhadne svojí sílu. Veškeré látkové věci musí být zabezpečené a mimo jeho dosah. Je v tomhle poměrně dost vynalézavý a není vybíravý ( takže jestli utěrka, chňapka nebo oblečení ze skříněk, povlečení i polštář/peřina- a to i zavřených a zajištěných – poslouží k jeho názoru na vyváženou stravu. Ještě nevím, jak zvládá cesty autem, protože se vezl jen párkrát a to víceméně na vet. Děti miluje jakéhokoliv věku, manipulaci doma a i u vet zvládá bez problémů. Co se týče jídla, je třeba si vlastní talíř a cizí misky hlídat, protože v okamžiku nepozornosti si rád „přidá“. Je potřeba počítat s jeho velkostí a atypickými rozměry (vlkodav s váhou chrta – čili úzký krk, dlouhý čumák, dlouhé ale hubené tělo). Bobky velikosti poníka, rád se nacpe do postele nebo na klín, ale je naučený i na pelíšek. Z povelů ovládá zatím „sedni“, „ne“ a jelikož nereaguje na lehni, zavedla jsem netypické „hají“.

Rád aportuje míčky, hlodá si kostičky a dávat pamlsky je trochu o život, protože to občas zkouší i s prsty nemá rád déšť, na to je trochu princezna, takže když na něj spadne kapka nahodí výraz, že radši s čůráním počká, ale mokrý teda fakt nebude, čímž pádem koupání není oblíbená činnost.