Jack – k adopci

Jméno: Jack
Věk: cca 6 let
Velikost: velký – 42 kg (kříženec labradora)
Snášenlivost: k fenkám bez problém ke psu pouze k submisivnímu, nekonfliktnímu (nutno vyzkoušet)
Nachází se: Velká Dobrá u Kladna
Kontakt: 603 111 744

Obrovské citlivé psí srdce, plné lásky, vnímavosti, štěstí. Velké chlupaté tělo plné energie, touze po pohybu, chutě do každé práce a zábavy. Bystrá hlava, která vždy překvapí a pobaví. Zvědavý čumák, který všude strčí a oddané krásné psí oči. To je 80% šestiletého křížence Jacka. Těch zbylých 20% jsou jeho zlozvyky na kterých se ovšem s dávkou odhodlání a trochou trpělivosti dá úspěšně pracovat. Pokud chcete psa neproblémového, bez chybičky, tak už nemusíte číst dál, Jack není pes pro vás. Pokud však hledáte úžasného psího kamaráda i s nedostatky tak se seznamte s Jackem a jeho ne zrovna šťastným životním příběhem. Třeba jste to právě VY u koho Jack najde milující domov.

Jack je temperamentní pes s velkým potenciálem pro různé psí aktivity a bude skvělým parťákem pro aktivního, trpělivého a důsledného člověka. Miluje společnost lidí, je nadšený aportér, miluje vodu, rád se učí a pracuje. U nás se učí základní poslušnosti a socializaci, trikům, řešení hlavolamů, pro zábavu běháme překážkový běh. Vyzkoušeli jsme s ním úspěšně běhat canincross. Jack zcela bravurně zvládá běžnou manipulaci a ošetření, jak v domácím prostředí tak u veterináře. Miluje česání a náruč svého člověka. Nepřiměřeně reaguje na cyklisty je zbrklý a nejistý při seznamování se psy a dokáže přeskočit i 160 cm vysoký plot.

Jack bude spokojený na dobře oplocené zahradě s vysokým plotem a s přístupem do domu není vhodným psem do městského bytu. Určitě by uvítal stejně aktivní psí kamarádku. Potřebuje hodně pohybu, ale ne velkou zahradu, kde bude sám.

Jacka si zamilujete pro jeho veselou a hravou povahu, pro jeho oddanost a veliké milující psí srdce. Jack je v současné době v mnoha směrech úžasný pes, který se zbavil téměř většiny svých špatných stránek, ale rozhodně potřebuje citlivé, láskyplné, ale důsledné vedení. Stále je potřeba s ním pracovat a to zejména na jeho reakci na rychle se pohybující věci, jako je kolo, motorka, bruslař apod. Dnes je schopen zvládnou jakoukoliv situaci, když víte jak na to. Pokud dokážete Jacka přijmou i s jeho drobnými nedokonalostmi získáte toho nejúžasnějšího psího parťáka.

A jak to s Jackem bylo?
Jack se pod spolek dostal na jaře roku 2017, jako zcela nezvládnutý, nesocializovaný pes, který neměl žádné hranice a nerespektoval vůbec nic a nikoho. V mnoha situacích reagoval nepřiměřeně, útočně až agresivně, přestože není zlý ani agresivní pes. Většina jeho problémů plynula ze špatné nebo spíše žádné socializace a výchovy. Některé jeho chování bylo získané na základě špatné zkušenosti a hrubého zacházení. Má špatné zkušenosti se starými lidmi a dětmi. S Jackem se od přijetí pod spolek PNP intenzivně dva roky pracovalo, v roce 2019 byl adoptován a našel milujícího páníčka. Bohužel po více jak třech letech oboustranného spokojeného soužití osud postavil majitele Jacka do životní situace, kdy se museli kluci rozloučit a tak se Jack vrátil k nám a opět hledá domov.
Jack je dnes zcela jiný pes než v době, kdy se do spolku dostal, přesto musí zájemce o Jacka přijmout fakt, že je nutné s ním i nadále pracovat.

Do adopce půjde kastrovaný, očkovaný, odčervený a čipovaný, po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.

Místo a datum příjmu: Ondřejov, 11.6.2017. Postup adopce najdete zde.