Jak pomáhat

Adopce

Pořízení pejska je velkou událostí pro každého člena rodiny. Buďte zodpovědní a myslete na to, že pejsek je živý tvor, kterého si pořizujete na několik let a po tu dobu se stane Vaším plnohodnotným členem domácnosti, podobně jako když se Vám narodí dítě. Vybírejte si nejen podle vzhledu a sympatií k pejskovi, ale také podle Vašich časových a finančních možností v závislosti na Vašem životním stylu. Pejsek není pouze starost o venčení a plnou misku, ale také poplatky, veterinární péče nebo třeba náklady na hlídání, když chcete na dovolenou, kam pejsek nemůže. Když si berete pejska, který přišel o domov, je nutné věnovat pozornost pokynům pracovníků spolku, kteří Vám vysvětlí jak s pejskem pracovat. Každá adopce u nás probíhá na základě uzavření adopční smlouvy. Dejte domov a vraťte některému pejskovi víru v člověka.

Přehled našich pejsků k adopci najdete v sekci PSI K ADOPCI.

Dočasná péče

Přátelé, nemůžete pejska adoptovat, ale stále přemýšlíte nad tím, jak pomoci pejskům v nouzi? Obrovskou pomocí pro pejska, který byl týraný nebo odložený, či mu bylo jinak ublíženo, je právě dočasná péče. Dočasná péče znamená poskytnout zvířeti domov na přechodnou dobu, než najde novou rodinu. Vy pejskovi zabezpečíte dočasný domov a my pro pejska zabezpečíme ten zbytek – veterinární péči, krmivo a vybavení.

Bližší informace o tom, co je to dočasná péče, můžete naleznout i ve videu, které najdete zde na odkazu.

Jeho nová rodina, i když dočasná, mu může ukázat, že lidé nejsou jen špatní. Můžete se stát jejich nadějí. Pokud máte v srdci a doma kousek místečka, neváhejte. Odměnou Vám bude proměna. Proměna ustrašeného a nedůvěřivého pejska ve šťastného a vděčného parťáka. Zapřemýšlejte, jestli byste nemohli udělat jeden psí život krásnější. Pokud ano, tak nás neváhejte kontaktovat na telefonním čísle 608 203 741 nebo emailem na docasky.pnp@seznam.cz.

Finanční a materiální pomoc

Ne každý si může dovolit mít pejska doma, ale rád by pomáhal. Naši pejsci potřebují veterinární péči, čipy, krmivo, obojky, hračky a mnoho dalších věcí, které s provozem spolku souvisejí. Svůj příspěvek můžete posílat jednorázově nebo pravidelně na náš transparentní účet číslo 222666000 / 2010. Dále nás můžete podpořit prostřednictvím dárcovské DMS . Více informací jak na to získáte na odkazu zde.

V neposlední řadě můžete naše psí svěřence podpořit nákupem v OBCHŮDKU, zisk z každého prodaného kousku je využit na úhradu veterinární péče a krmení. Pojďte si tedy vybrat a zároveň pomoci pejskům v nouzi. V případě, že byste nám chtěli pomoci materiálně (krmivo, antiparazitika, obojky, vodítka, hračky…), kontaktujte nás na e-mailu pesnejvernejsipritel@seznam.cz nebo na čísle 775 203 832 a adresu pro doručení Vám rádi sdělíme.
Za každou Vaši pomoc moc děkujeme.

Propagace a sdílení

Pomáhat nám můžete nejenom finančně nebo materiálně, ale taky sdílením nabídky našich pejsků především na Facebooku, různých internetových stránkách nebo taky na nástěnce či recepci Vaší ordinace, kanceláře. Především díky pohotovému sdílení mají pejsci možnost rychle najít ten nejlepší dočasný nebo trvalý nový domov. Dále hledáme nové místa, kam bychom mohli umísťovat kasičky v rámci naší schválené Veřejné sbírky. Pokud tedy máte vhodné, veřejně přístupné místo například v obchodě, recepci či kadeřnictví, prosím neváhejte nás kdykoliv kontaktovat. S velkou radostí Vám kasičku s veškerými podklady zašleme.

Dobrovolnická činnost a členství ve spolku

Dobrovolníkem se může stát každý z Vás. Stačí mít chuť pomáhat a pustit se do toho. Práci pro spolek vykonávají jenom dobrovolníci ve svém volném čase bez nároku na odměnu. Rozhodnutí stát se dobrovolníkem je rozhodnutí změnit svůj životní styl. Práce pro spolek je skutečně velice náročná jak na Váš čas, tak na zodpovědnost na Vás kladenou. Proto se dobře rozmyslete, jakým způsobem můžete pomáhat, aby Vás to neomezovalo a abyste byli schopni dodržet vše, co slíbíte. Neustále hledáme dobrovolníky na pomoc s dočasnou péči o pejsky, kontrolou adoptovaných pejsků, zabezpečování převozů pejsků či prezentací spolku na různých veřejných akcích. Také uvítáme dlouhodobou výpomoc s aukcemi spolku nebo charitativním obchůdkem. Pokud se skutečně chcete stát aktivními členy našeho spolku, vyplňte, prosím, žádost o přijetí, ve které se zavážete k platbě minimálně 50 Kč měsíčně jako členský příspěvek na podporu spolku nebo nás kontaktujte prostřednictvím formuláře níže.
Možná nemůžete změnit celý svět, ale celý svět několika pejskům – určitě. Budeme se na Vás těšit.

Napište nám

Jméno*

Email*

Předmět

Zpráva