Lili – k adopci

Jméno: Lili
Věk: cca 6 let
Velikost: spíše menšího vzrůstu (12kg)
Snášenlivost: bázlivá, po seznámení a získání důvěry je velmi přítulná, není vhodná k malým dětem, jen k větším rozumným; k ostatním psům ostražitá (výhružně cení zuby a štěká) po důkladném seznámení s nimi vychází, kočky ignoruje
Nachází se: Praha – Čakovice
Kontakt: 728 965 867, maca93@seznam.cz

Lilinka je bázlivá a velmi fixovaná na páníčka. Na všechno nové potřebuje dostatek času, trpělivosti a svůj prostor. Po získání důvěry, se z ní stává velký neúnavný mazel. Za svým páníčkem by šla klidně až na kraj světa. Venku je hodně nervózní a ostražitá. Na ostatní psy vrčí, má tendenci je zastrašovat, nikdy však nikomu neublížila, spíš je to její forma obrany. Když má dostatek času se seznámit, tak je s pejsky kamarád, pár psích kamarádů, na které reaguje velmi dobře, již má. Venku je zvyklá chodit na vodítku. Nikdy neutekla, svého páníčka si spíše hlídá. Zvyklá žít v bytě. Samotu v cizím prostředí moc dobře nezvládá, naříká. Ve svém domově byla zvyklá pár hodin o samotě vydržet a prospat je. Příchozí návštěvy má ve zvyku přivítat hlasitým štěkáním. Na úplatky formou dobrůtek ovšem slyší a vezme si i od cizího. Po pár minutách si na návštěvu zvykne a přijde si i pro pohlazení. Je super parťák pro každou aktivitu v nepříznivém počasí ji ovšem nevadí transformace na psa gaučovitého. Cesty autem zvládá dobře, jen z počátku se trošku klepe a dýchá zrychleně, po chvilce jen leží a kouká. Je zvyklá spát ve vlastním pelíšku, ale ve stejné místnosti jako páníček. Jídlo konzumuje převážně v noci, když má klid. Malé děti ani hluk nesnáší moc dobře. Bojí se jich, strachy občas vyštěkne. Hygienické návyky má velmi dobré, veškerou potřebu koná pouze venku. Ráda přemisťuje páníčkovi boty, nikdy je ovšem nerozkouše.
Lilinka je velmi vděčný pes. Stačí jí přítomnost páníčka a pohlazení. Je vhodná pro lidi, kteří jsou klidní a tráví většinu času doma, alespoň prvních pár měsíců, než si na nový domov zvykne a zafixuje se na páníčka. Nejlépe by se cítila v klidné domácnosti bez velkého rozruchu.
Podmínkou adopce je několik návštěv, postupné seznamování a předadopční kontrola nového domova.

Do adopce půjde očkovaná, odčervená, kastrovaná, čipovaná, po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.

Postup adopce najdete zde.

Za krásné fotky děkujeme fotografovi RADEKPRUSA.COM.