Meggie – odešla za duhový most

Meggie nám odešla za duhový most. Děkujeme její dočasné pečovatelce za úžasnou starostlivost a lásku, kterou ji dávala.

Meggie v doživotní péči spolku Pes nejvěrnější přítel, z.s.
Na konci roku 2018 jsme do péče spolku přijali fenečku, která byla ve velmi žalostném stavu a špatně snášela pobyt v útulkovém kotci.
Meggie je cca 8-9 let, vážila pouhých 20 kg, měla silně poškozené ledviny a nikdo nevěděl, zda jí zbývá týden, měsíc…. Bála se schodů, úzkých prostor, vyšších míst, prakticky všeho, jako by nic neznala. Vše se teprve učila poznávat a jen pomalu se dařilo odbourávat její strach. Již po příjmu si moc užívala lidské přítomnosti a byla velmi mazlivá, miluje děti i ostatní psy.
Výsledek veterinárního vyšetření po příjmu nebyl vůbec pozitivní. Hodnoty krevních testů dopadly katastroficky (močovina, kreatin) a velmi špatný stav ledvin. Bylo nám sděleno, pokud se hodnoty v nejbližší době nezlepší, tak Meggie moc šancí nedávají. Odhadovaný věk je 7-9 let a tak jsme se rozhodli bojovat.
Vzhledem k podvýživě, jsme ji koupili orthopedický pelíšek, abychom zabránili otlakům. Byl zjištěn i zánět uší, se kterým bojovali se svojí dočasnou tetou několik týdnů.
Za poslední měsíce přibrala i přes ledvinovou dietu přibrala již sedm kilo.
Nyní byly provedeny nové krevní testy, které na štěstí nedopadly tak špatně a tím přišla alespoň malá naděje. Zlepšení je sice jen nepatrné, ale prostě je. Žádné zázraky už dle vet čekat nemáme, protože už její aktuální stav je zázrak. Žádné operace, při kterých se dává narkóza, bohužel nepřipadají v úvahu, samozřejmě, až na případy, ohrožující život! Aktuálně doléčujeme zánět uší, který už je spíše chronický, také bude asi alergik. Dále budeme řešit už jen zkažené zadní zoubky, díky kterým může dojít k zánětu a malý výrůstek, který, zasahuje do oka. Bouli na boku, která je beze změn, řešit nebudeme.
Po dohodě s lékařem, kdy nedoporučuje větší psychickou a fyzickou zátěž, také k jejímu závažnému poškození ledvin, jsme se rozhodli, že Meggie zůstane v doživotní péči spolku. Předpokládaná adopce a přesun do nového prostředí, by pro Meggie byla hodně velikou psychickou zátěží.
Za dočasnou péči moc děkujeme Jaroslavě Portmenn s rodinou.Pokud budete chtít Meggie virtuálně adoptovat a tím přispět na léky a péči, budeme velmi rádi.

V případě Vašeho zájmu o podporu Meggie nás neváhejte kontaktovat na emailu kristina-pnp@seznam.cz anebo pište do zpráv na Facebooku Kristině Wurstové. Své příspěvky můžete zasílat na transparentní účet spolku číslo 222666000/2010.

Jsme vděčni za každou vaši pomoc a podporu.