Míša – adoptovaný

Míša našel domov.

Když k nám tento malinký střapatý skřítek přišel, bylo složité zjistit, jak s tímto morouskem pracovat. V dočasné péči se postupně učil žít ve smečce, toto mu nedělalo problémy. Větší a zásadnější problém pro něho byla manipulace a komunikace s lidmi, na vše reagoval vrčením, vyhrožováním a v často i kousnutím.
Chvilkami to s ním bylo jako na houpačce, když to vypadalo, že máme nejhorší za sebou, Míšánek zareagoval na banální situaci neadekvátně a my hledali příčinu. Když jsme odstranili a odbourali vše, co Míšánkovi připomínalo minulost, začalo se s ním krásně pracovat a následně hledat domov. Mysleli jsme, že pro takového prcka, který se už chová slušně, nebude problém najít domov, ovšem omyl.
Míšánek je rekordmanem v návštěvách a počtu zájemců a také rekordmanem v nepovedených před adopčních kontrolách nového domova. Míša je specifický a proto nebylo snadné domov vybrat, aby to mohlo fungovat a aby byl on i jeho páníček šťastný.
Jednou se našel domov, bohužel, zde Míša nedostal to co potřeboval a paní se rozhodla Míšu vrátit. Nám nezbývalo nic jiného, než pokračovat a nevzdát to.

Jak už tomu bývá, našla se paní, která se do Míši zamilovala a Míša do ní, když za ním přijela na další návštěvu, Míša ji poznal a byl šťastný, že se mu tato návštěva vrátila a jak jsme doufali, paní si chtěla Míšu adoptovat. Míša je více jak týden doma a my doufáme, že si to nepokazí a užije si ještě spoustu let s paničkou, kterou si sám vybral.

Za dočasnou péči a hromadu trpělivosti děkujeme Monče.