Monty – virtuální adopce

Monty strávil dlouhou dobu v jednom nejmenovaném, velmi špatném útulku, kde je zdravotní stav pejsků až na tom posledním místě. Jednou se i na něho usmálo štěstí a slyšel tu kouzelnou větu: Tak pojď kámo, jdeme domů. A šťastný Monty tedy šel – tedy spíš odpajdal – domů. Bolely ho klouby, které měl oteklé a jedna nožička ho bolela o hodně, hodně víc. Ale brzy se přišlo na to, proč tomu tak je. Monty měl neléčenou zlomeninu na zadní noze, která mu působila silné bolesti. Nožička se musela operovat a dneska už má tento problém vyřešený. A pátrání po důvodu velkých problémů s klouby pokračovalo. Ale i tomu veterináři přišli na kloub. Bohužel, Monťásek trpí autoimunitním onemocněním kloubů, které není možné vyléčit. Jde ho jen zmírnit velkými dávkami léků, které ovšem mají vedlejší účinky. I ty už se u Montíka začali projevovat např. kožními problémy, citlivým zažíváním apod. Ale s tímhle vším se dá bojovat. Protože je péče o Montyho finančně hodně náročná, převzali jsme ho do doživotní péče spolku.

Děkujeme Daniele Hrachové za to, že dala domov nemocnému psovi, který už si myslel, že svoje doma nikdy nebude mít. Za to, že Monty má u ní možnost si v klídečku užívat obrovské množství lásky a péče, kterou možná nikdy před tím nepoznal a za kterou je na stará kolena nesmírně vděčný.

V případě Vašeho zájmu o podporu Montyho nás neváhejte kontaktovat na emailu kristina-pnp@seznam.cz anebo pište do zpráv na Facebooku Kristině Wurstové. Své příspěvky můžete zasílat na transparentní účet spolku číslo 222666000/2010.

Jsme vděčni za každou vaši pomoc a podporu.