Nickolas – k adopci

Jméno: Nickolas
Věk: cca 4 roky
Velikost: malý
Snášenlivost: fenky ano, děti ne, je opravdu velmi majetnický, kočky nevíme, z toho důvodu doporučujeme spíše jako jedináčka a k ženě, jelikož se na ženy více upíná.
Nachází se: Vysočina – Šachotín
Kontakt: 776 881 772, nejprve prosíme zaslat sms

Nickolas je pejsek, který pochází úplně původně z domu hrůzy ve Vlčkovicích. Ještě před naším velkým odběrem za spoluúčasti KVS byl však darován. Po určité době ho však už jeho zachránce nemohl dále mít a tak se dostal pod spolek. Stejně jako ostatní pejsci z této kauzy je takový jezevčíkoidní pejsek.
Bohužel na výchově se v minulosti moc nepracovalo, spíše se jeho svéhlavé povaze ustupovalo a pejsek byl tím, komu se ostatní podřizovali. Ať už chůzí na vodítku, kdy člověk chodil tam, kam chce pes, tak hygienou a v neposlední řadě jeho majetnické povaze. Z Nickolase se stal ten, kdo v domácnosti vládne a komu se ustupovalo, protože on byl ten chudáček, který si v minulosti prožil peklo. Za dobu, co je pod spolkem vystřídal dvě dočasné péče, než se dostal do současné, kde konečně začal chápat, že v takovém chování pokračovat nemůže.
Začíná se učit, že vždy nebude po jeho a že není středobodem vesmíru. Nickolas se velmi upíná k ženám, které má tendence si střežit a nepustit k nim nikoho jiného, z tohoto důvodu dokázal v minulosti kousnout. V současné dočasce nikoho nepokousal, ne, že by ztratil chuť si pozici na výsluní užívat, ale z toho důvodu, že mu to nebylo umožněno. Zde se totiž jede podle pravidel člověka a ne psa.
Pro Nickolase hledáme svedomitého člověka, který bude v nastavených pravidlech pokračovat, který mu nebude ustupovat, hlavně nebude mít tendence ho litovat a jeho výstřelky zastaví hned v počátku. Není to pejsek do rodiny k malým dětem, nebo k lidem, kteří si chtějí pořídit pejska úplně poprvé. Musí to být člověk, který má už s výchovou a udržením pravidel zkušenosti. Například nějaká paní, která již za svůj život měla nějaké pejsky, je v začátku důchodu, hledá parťáka na pravidelné vycházky a nedovolí mu vše, co si umane.
Hygiena zatím není 100% a sem tam se stane nehoda, proto by asi bylo lepší bydlení v domku s dobře zabezpečenou zahradou, která by mu byla k dispozici, když bude potřebovat rychle na záchod. Pro svůj temperament ovšem nedoporučujeme už zase k úplně starým lidem. Prostě taková zlatá střední cesta. Nickolas hůře snáší samotu a sem tam si zaštěká.

Nickolas půjde do nového domova kastrovaný, čipovaný, očkovaný, po nezávazné seznamovací návštěvě, aby bylo vidět, jak si s novým páníčkem padli do oka, kladné předkontrole a podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.

Místo a datum příjmu: 04/2022, Lovosice. Postup adopce najdete zde.