Riky – rezervace

Jméno: Riky
Věk: v březnu 13 let
Velikost: malá
Snášenlivost: pejsci, kočičky a králíci bez problému, k malým dětem není vhodná
Nachází se: okres Benešov
Kontakt: tel. číslo 607086041 – pokud budete volat ve všední dny, tak vždy až po 12:00 hodině.
E-mail: akira.robina@seznam.cz

Riky je téměř 13ti letý kříženec krysaříka, který se do našeho spolku dostal v dost děsivém stavu, byl hubený a jeho chrup byl plný vyhnilých zubů. Nedalo se nic dělat, ale polovina musela jít ven. Po odstranění si tak konečně může naplno užít papání, hravě zvládne i granule a nepohrdne ani šťavnatým masíčkem. Hlavní ale je, že konečně netrpí žádnou bolestí.

Riky je aktivní dědula, který velmi rád aportuje svůj vlastní uzlík. Raději než v posteli spí ve svém malém pelíšku, ale ten musí být umístěný těsně u postele pánačka. Vzhledem k tomu, že náš dědeček špatně vidí a slyší, je opravdu více než důležité mít ho při venčení na vodítku, často ztratí orientaci a s vidinou, že běží domů, běží na opačnou stranu a přitom samozřejmě vaše volání neslyší. Vy musíte být jeho uši a oči a on, pokud ve vás získá jistota a oporu, se vám odevzdá celým svým velkým srdcem. Hygienu má Riky na jedničku, ale potřebuje častější venčení, ideálně po 3-4 hodinách. Doma ho budete mít neustále za patami, jelikož potřebuje neustále vědět, že jste s ním a že ho neopustíte. Když ale přeci jen potřebujete odejít, tak si v klidu půjde lehnout a bude spát, dokud se nevrátíte. Momentálně má Riky nasazené léky na štítnou žlázu, jejíž výsledky byly pod hranicí měřitelnosti, je možné, že je bude brát doživotně. Hodnoty bude třeba pravidelně hlídat.

I přestože je Riky aktivní, má ale rád svůj klid a dokáže se po plácnutí ohnat, vrčet a cenit zuby, hledáme pro něj klidnou domácnost bez malých dětí. Někoho, kdo je víc doma, než pryč a především někoho, kdo mu dá nikdy nekončící lásku (prý i plnou misku a teplý pelíšek u postele pod topením – vzkazuje Riky).

Riky půjde do nového domova čipovaný, očkovaný, kastrovaný a po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.

Datum a místo příjmu: 19.12.2022, Jablonec nad Nisou. Postup adopce najdete zde.