Sorbonne – virtuální adopce

Sorbonne a jeho příběh

Ahoj človíčkové, moc rád bych se vám představil. Jmenuji se Sorbonne Wizardbull, ale moje maminka mi říká Sorbonek. Přesto, že mám vznešené jméno a vznešené papíry, jsem potomek rodičů, na kterých jejich majitelé jen vydělávali peníze a vědomě opakovaně nechávali nakrývat psi, kteří mají nemoci, které jsou dědičné. No a já jsem to odskákal s plnou parádou.

Moje zdravotní potíže začali už v 5 měsících, kdy jsem prvně začal mít velké problémy s kůži. Byl jsem růžovoučký jako prasátko a celé tělíčko mi strašně moc svědilo. Diagnóza – alergik, atopik. A tím to začalo, návštěvy u různých veterinářů, spousty a spousty léků, některé mi přestaly účinkovat, jiné měly velmi nepříjemné vedlejší účinky, ty co mi zabíraly, tak se zase nekamarádily s mým játry a to mi způsobilo další vleklé problémy. A tak to jde pořád dokola, prostě celý můj život. Někdy je mi lépe, někdy hůř, někdy mám kůži jakž takž v pořádku, jindy plnou boláků, které svědí a bolí. A jak stárnu, tak se přidaly i klasické potíže starých pejsků. Mám silnou artrózu, měl jsem už dokonce operované koleno. Představte si, při mé celoživotní smůle jsem měl nejen luxaci pately, ale měl jsem přetržené i kolenní vazy. Při tom, jaké mám kožní potíže a jak mám nejen po těch všech lécích špatnou imunitu, to vám řeknu – to bylo ošklivé, nechtěl bych si už nikdy žádnou operaci zopakovat. Teď mám znovu bolavý čumáček, tlapky i bříško a ještě k tomu mi bolí přední tlapka a špatně chodím. Maminka už je ze mne nešťastná a já jí tak nerad trápím, ale schválně to fakt nedělám. Také bych byl raději, abych byl zdravý pes.

Sorbonnkovi jsme pomáhali již částečnými úhradami veterinárních nákladů v projektu Psí anděl. Vzhledem k jeho zhoršujícímu se zdravotnímu stavu, kdy se ještě přidaly potíže s přední tlapou, které jsou způsobeny výraznými artrotickými změnami v oblasti ramene a loketního kloubu, budou náklady na veterinární ošetření a léčbu velmi vysoké. Je velmi žádoucí, aby se volila konzervativní léčba formou léků, aby Sorbon nemusel na další operaci. Je to léčba, která je dlouhodobá a nákladná. Jde o aplikaci injekcí které zmírňují bolesti a dalších na zmírnění projevu a postupu artrotických změn. Dále ho čeká vyšetření u MVDr. Rybníčka, od kterého si slibujeme, že dojde k pozitivnímu posunu i v léčbě kožních problémů. Po dohodě s majitelkou jsme tedy Sorbonna přijali do péče spolku a o jeho léčbu se plně postaráme.

Za celoživotní a současně doživotní péči děkujeme Nikole Řepové, která se o Sorbonnka velmi obětavě stará.

Pokud máte zájem o virtuální adopci Sorbonna, neváhejte nás kontaktovat na email pnp.slil@seznam.cz.
Své příspěvky můžete zasílat na transparentní účet spolku č. 222666000/2010 a do poznámky uveďte jeho jméno. My tak budeme hned vědět, pro koho je váš příspěvek určený.

Podrobnější informace o virtuální adopci najdete v úvodním textu před alby konkrétních pejsků.
Za všechny vaše příspěvky a podporu vám moc děkujeme.