Bertík – virtuální adopce

Bertíkův příběh

Bertík je „pejsek z kravína“ Byl se svojí psí kamarádkou dobře schovaný v kravíně, kam je podle všeho někdo odvezl a vyhodil. Nějakou dobu je tam chodil tajně krmit jeden malý chlapec, který jediný o nich věděl. Když to doma prasklo, byli jsme požádáni o pomoc a oba pejsky jsme vzali do péče našeho spolku. Ze všeho, co jsme se o pejscích dozvěděli, šlo zřejmě o nechtěné dědictví, kterého se někdo velmi rychle zbavil. Bertík nebyl nijak zanedbaný, byl to evidentně pejsek, o kterého se do nedávné doby někdo pečlivě staral. Ano, blešky po něm hupkaly, ale po několika týdnech venku není divu. Bertík ale začal mít po krátké době v dočasné péči zdravotní problémy, začal pokašlávat a objevila se mu boule na hrudníku. Bohužel, vyšetření na veterině dopadlo velmi špatně. Bertík má nádory na plicích, které bohužel není možné operovat a v bouli na hrudníku má také nádorové buňky. Dočasná teta si ho velmi oblíbila, on je u ní také nesmírně spokojený a tak u ní v klidu dožije. Zatím se Bertík drží a teta dělá vše proto, aby jeho poslední období života bylo tím nejšťastnějším.

Za doživotní péči moc děkujeme Natálce a její rodině. Bertík má u nich hromadu lásky a tu nejlepší péči, které se mu může dostávat.

Pokud máte zájem o virtuální adopci Bertíka, neváhejte nás kontaktovat na email pnp.slil@seznam.cz.
Své příspěvky můžete zasílat na transparentní účet spolku č. 222666000/2010 a do poznámky uveďte jeho jméno. My tak budeme hned vědět, pro koho je váš příspěvek určený.

Podrobnější informace o virtuální adopci najdete v úvodním textu před alby konkrétních pejsků.
Za všechny vaše příspěvky a podporu vám moc děkujeme.