Dobby – virtuální adopce

Dobby je cca sedmiletý pejsek, kterého jsme přijali do naší péče 14.4.2018 ve velmi špatném stavu. Nikdy neviděl veterináře, nikdy nebyl očkován ani ošetřen proti parazitům, kvalita stravy velmi špatná a na Dobbym se to velmi podepsalo. Měl demodex ve velmi pokročilém stádiu na celém tělíčku. Uzdravování šlo velmi pomalu, ale nakonec se povedlo, Dobbymu postupně zmizela krustovitá kůže a na celém tělíčku mu opět začala růst krásná srst. Byl z něho šťastný a spokojený klučina. Koncem října ale opět začal mít zdravotní problémy. Ztratil chuť k jídlu, měl teplotu a objevil se zánět v uchu, kde byly po stěru prokázány kvasinky a g-koky. I přes okamžitě nasazenou léčbu se jeho stav nijak nezlepšovat, vlastně to bylo jak na houpačce. Jeden den lépe, jeden den vysoké horečky. Dobby musel být hospitalizován, byly mu nasazeny infuze a provedeny velmi důkladná vyšetření a testy, aby se zjistila příčina jeho zdravotního stavu, kterou nebylo běžnými vyšetřeními možné odhalit. Bohužel výsledky testů byly velmi nepříznivé. Dobby má anaplazmózu, což je velmi záludné onemocnění a při oslabení organismu se často vrací. Okamžitě byla nasazena ATB, cílená přímo na tuto nemoc a po zmírnění nejhorších příznaků a opadnutí teplot byl propuštěn do domácího ošetřování. Jeho stav je však i nadále špatný. Teploty se neustále vracejí.

Léčba bude náročná a dlouhá a to nejen pro chuděrku Dobbyho, ale i finančně. Dosavadní léčba stála již více jak 10.000 Kč. Navíc u něho bude třeba dlouhodobě, možná i trvale posilovat imunitu speciálními doplňky, aby nedocházelo k opakování nemoci.
Z tohoto důvodu jsme se rozhodli Dobbyho dále nenabízet do adopce a zůstane v doživotní péči spolku.
Obrovské díky za jeho pečovatelce Veronice s rodinou za její úžasnou péči a poskytnutí domova.

V případě Vašeho zájmu o podporu Dobbyho nás neváhejte kontaktovat na emailu kristina-pnp@seznam.cz anebo pište do zpráv na Facebooku Kristině Wurstové. Své příspěvky můžete zasílat na transparentní účet spolku číslo 222666000/2010.

Jsme vděčni za každou vaši pomoc a podporu.