Hvězdník – virtuální adopce

Hvězdníčkův život nebyl veselý. Je to jeden z pejsků z vlčkovické množírny, který k nám přišel velmi poznamenaný. Jako všichni Vlčkováčci byl velmi bázlivý a nedůvěřivý. Ale měl tu smůlu, že si krom špatné psychiky přinesl do dalšího života i hodně zdravotních problémů. Prostředí, ve kterém žil, absence veterinární péče a strava pokud nějaká, tak velmi nekvalitní a pro pejsky naprosto nevhodná – to všechno mu způsobilo zdravotní potíže, kterých už se do konce svého života nezbaví. Trpěl na záněty kůže, které ovšem nebyly léčené a zůstala mu po nich doživotní památka v podobě „sloní kůže“ na bříšku. Ta mu opakovaně praská, následně se velmi špatně hojí a i v klidovém období ho velmi nepříjemně svědí. Ale i kůži po celém těle je třeba pravidelně ošetřovat a léky proti svědění se staly každodenní součástí jeho života. Má problémy se štítnou žlázou a i tyto léky každodenně doplňují jeho krmnou dávku. Z počátku trpěl zvýšenou hladinou cukru v krvi, to se ale naštěstí povedlo každodenní předepsanou dávkou inzulínu a vhodnou stravou stabilizovat tak, že se drží na hraničních hodnotách. Musí se proto pečlivě hlídat krmení i pamlsky, aby nedošlo znovu k propuknutí nemoci. Je víc než pravděpodobné, že tentokrát už by byl nucen na inzulínu zůstat trvale. A zdá se vám výčet jeho problémů krátký? Pak tedy ještě přidám. Má cysty v oblasti tříselných lymfatických uzlin, které bude třeba odstranit, velmi slabou imunitu a ještě bych mohla pokračovat.

Ale nyní k tomu hezčímu a veselejšímu. Protože problémů má opravdu hodně a změna prostředí by se podepsala na jeho psychice a tím pádem i na celkovém zdravotním stavu, rozhodli jsme se, že Hvězdníček zůstane v dožitotní péči našeho spolku. Jeho panička ho nesmírně miluje, naučili se společně překovávat všechna úskalí, která z Hvězdníčkova zdravotního stavu plynou. Našel u ní domov už doživotně a oba jsou nesmírně šťastní, že se mají, a jeden druhému dávají hromadu štěstí a lásky.
Za doživotní péči o tohoto broučka děkujeme Danušce Novákové.

V případě Vašeho zájmu o podporu Hvězdníka nás neváhejte kontaktovat na emailu kristina-pnp@seznam.cz anebo pište do zpráv na Facebooku Kristině Wurstové. Své příspěvky můžete zasílat na transparentní účet spolku číslo 222666000/2010.

Jsme vděčni za každou vaši pomoc a podporu.